Ak neurobíte toto, môže vám večer vyliezť záchodom potkan

potkan zachod

Naša toaleta je teplé miesto so zvýšenou vlhkosťou vzduchu, takže priťahuje množstvo škodcov. Tieto tvory si hľadajú miesto na život, keď počasie za oknom nevyzerá dobre. Otázkou zostáva: ako sa dostávajú do našich domovov? Nuž, niektorí z nich sa môžu dostať priamo cez kanalizačný systém. Ktoré živočíchy môžu vychádzať z toalety?

Potkan vychádzajúci zo záchoda znie ako scéna z hororu, ale je to tak možné, ako len môže byť. Tieto hlodavce dokážu preplávať určitú vzdialenosť bez toho, aby sa namočili, a nájsť vývod kanalizačného potrubia. Najčastejšie to bude práve naša toaleta! Aj keď sa to zdá celkom neuveriteľné, takéto prípady sú celkom bežné.

Aké živočíchy môžu vyliezť z toalety?

Predstavte si, že idete v noci na toaletu na potrebu a v záchode uvidíte nejakého škodcu. Niektorí z nás by si mysleli, že sa nám to ešte len zdá, ale po niekoľkých sekundách sa ukáže, že to bol len sen a vo vašej toalete skutočne niečo pláva.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pred výsadbou paradajok to hoďte do jamiek. Úroda bude veľmi bohatá

Pavúk nás možno nedokáže až tak veľmi vystrašiť (ak nemáme fóbiu), ale samotná myšlienka na použitie toalety nás môže znechutiť.

Ak vezmeme do úvahy všetky prípady, na našich toaletách sa môžu objaviť žaby a hady, ktoré sú skvelými plavcami. Zatiaľ čo tie druhé sú v našich zemepisných šírkach zriedkavé, plaz je schopný prebývať v našich potrubiach aj niekoľko mesiacov.

Za zmienku stoja aj jaštery, ktoré sú však podobne ako hady u nás vzácne.

Potkan v toalete je bežným javom

Potkany sú veľkou postrachom ľudí, pretože ich schopnosť prežiť je taká veľká, že sa dokážu doslova usadiť v kanalizačnom potrubí, ak to znamená stály prísun potravy. Tieto malé hlodavce dokážu plávať a zadržať dych až na tri minúty! Nie je prekvapujúce, že môžu vyliezť aj z našej toalety.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Za 10 mesiacov schudla 45 kg. Zo svojho jedálnička vypustila jednu zložku

Škodcovia prenášajú mnoho chorôb a baktérií, takže nájdenie takéhoto nájomníka v dome nesie so sebou veľké riziko. Neboja sa ani výšok, veď boli zaznamenané prípady hlodavcov, ktorí sa vyšplhali až na 10. poschodie v obytnom bloku.

Ak pravidelne vyhadzujete jedlo do toalety, nebuďte prekvapení, ak sa potkan rozhodne usadiť vo vašom odtoku. Nasledujúce video dokonale ilustruje, ako sa hlodavec pretlačí cez naše potrubie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *