Rozrežte cibuľu na polovicu a potrite si ňou ruky. Krémy vyhodíte

cibula

V kuchyni ho zvyčajne používame, pretože tvorí základ mnohých jedál. Vďaka svojej špecifickej vôni a chuti sa teší stálej obľube. Ukazuje sa však, že to nie je jeho jediné použitie. Pozrite sa, ako sa dá cibuľa využiť na starostlivosť o ruky.

Blahodarné účinky cibule využívali už naši predkovia, ktorí ju úspešne používali v ľudovom liečiteľstve. Táto zelenina je skutočnou vitamínovou bombou a okrem iného obsahuje aj vitamín C. Treba dodať, že cibuľa má antibakteriálny účinok a obsahuje množstvo antioxidantov. Jej použitie v domácej kozmetike prinesie neuveriteľné výhody.

Ako používať cibuľu na starostlivosť o ruky?

Často sa hovorí, že ruky sú našou vizitkou a že sú znakom nášho veku. S pribúdajúcimi rokmi sa pokožka na nich ochabuje a vráskaví a dokonca sa na nich vytvárajú škvrny. Vtedy často siahame po drahej a neúčinnej kozmetike, ktorá len predstiera, že prináša zlepšenie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nastriekajte si toto z domu na podrážky a nebude sa vám šmýkať na lade

Výsledkom je, že sa náš problém zhoršuje a my sa hanbíme ukázať svoje ruky. Ukazuje sa, že skutočný liek môžeme nájsť vo vlastnej kuchyni. Stojí pár drobných a prinesie veľkolepé výsledky.

Stačí, ak zeleninu rozkrojíte na polovicu a potom si vnútornou časťou zeleniny potriete pokožku a nechty. Vďaka cibuli všetky zafarbenia v okamihu zmiznú, zatiaľ čo na nechtovej platničke sa objaví zdravá farba.

Na čo ešte sa oplatí používať cibuľu?

  • Táto zelenina odstraňuje všetky pachy, pretože má antibakteriálne vlastnosti. Vykazuje silné fungicídne a baktericídne účinky. Preto bude ideálna na nepríjemný zápach nôh. Jediné, čo musíte urobiť, je nakrájať cibuľu na plátky a potom ich vhodiť do ponožiek. Približne po 20 minútach ju vyberte. V okamihu odstráni zápach a zmäkčí zrohovatenú pokožku.
  • Potieranie cibuľou bude mať veľkolepé výsledky na vaše vlasy, najmä ak bojujete s vypadávaním vlasov. Na jej prípravu budete potrebovať odšťavovač alebo mixér a gázu. Cibuľovú dužinu pretlačte cez plátno a votrite ju do pokožky hlavy. Dužina by nemala zostať na pokožke hlavy dlhšie ako 20 minút, po tomto čase by sa mala zmyť. Potieranie sa odporúča opakovať až trikrát týždenne.
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Urobte test rukou, či vám tesnia okná. Môže vám to ušetriť stovky eur

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *