Ak pijete vodu z kohútika, najprv by ste mali vedieť toto

pexels ketut subiyanto 4474058

Voda tvorí 2/3 nášho tela, preto je veľmi dôležité, aby sme boli hydratovaní. Pitie správneho množstva vody prospieva nášmu srdcu, pokožke, zlepšuje náladu a dodáva nám energiu. Výhody pitia boli opísané už mnohokrát.

Kohútiková voda obsahuje hormóny

Voda z vodovodu v našej krajine je bezpečná a vodárenské spoločnosti venujú jej úprave veľkú pozornosť. Voda z nádrží postupne prechádza procesom filtrácie, preosievania, prevzdušňovania a dezinfekcie. Napriek tomu sa ju nepodarí zbaviť stôp antibiotík, hormónov z antikoncepcie, pesticídov, analgetík alebo liekov. Niekedy je tiež cítiť chlór.

Potrubím následne putuje do našich domovov, čo môže tiež nepriaznivo ovplyvniť jej konečnú chuť. Voda z vodovodu preto nemusí vyhovovať každému.

Balená voda verzus voda z vodovodu

Mnohí ľudia túto situáciu riešia kúpou balenej vody. Niektorí tak robia preto, že im nechutí voda z vodovodu, iní neveria, že počas procesu výroby neprišla do kontaktu s kontaminantmi.

Balenej vody je na trhu dostatok. Od čistej až po vysokoperlivú. Prevláda názor, že balená voda je bezpečná. Nikto sa však nezaoberá skutočnosťou, že nemusí byť čerstvá. V plastových obaloch mohla byť skladovaná bohvie ako dlho. A mohla zažiť rôzne teplotné skoky, ktoré jej kvalite pravdepodobne neprospievali.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Jedávate tieto jedlá na večeru? Niet divu, že nemôžete spať a vstávate podráždení

Ak teda patríte k tým, ktorí si vodu radšej kupujú, zvážte kúpu filtračnej kanvice. Určite sa vám to oplatí. Veď balená voda nie je lacná záležitosť, nehovoriac o množstve plastov, ktorými znečisťujeme planétu.

Riešením je filtrácia

Filtračná kanvica odstraňuje z vody vodný kameň. Ten môže viesť k vzniku vzduchových bublín vo vode, ktoré zase prispievajú k bolestiam žalúdka. Odstraňuje aj chlór, ktorý sa používa na dezinfekciu. Množstvo chlóru vo vode je naozaj malé, ale ak odstránite aj to, vášmu zdraviu to len prospeje.

Filtrovaná voda má oveľa lepšiu chuť a vôňu a neobsahuje pesticídy, hormóny, antibiotiká a všetky usadeniny. Posilní váš imunitný systém, pretože pomáha vyplavovať toxíny a iné nečistoty z tela. Nezaťažuje obličky, ktoré sú kľúčové pri odstraňovaní odpadových látok z nášho tela.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  V obchode ich obchádzame. Čistia črevá ako vysávač a brucho je ploché

Neutrácajte peniaze za balenú vodu a začnite ju filtrovať. Získate bezpečnú vodu s výbornou chuťou a ešte aj dlhodobo ušetríte. Moderné filtre dokážu prefiltrovať až 150 litrov vody.

Počuli ste už o binchotane?

Tyčinky binchotan si dnes môžete kúpiť aj v obchodoch. Tie obohacujú vodu o vápnik, horčík a draslík a zároveň odstraňujú chlór, herbicídy, pesticídy a ťažké kovy. Ide o 100 % prírodný produkt vyrobený z dubového dreva. Binchotan pred 1. použitím jednoducho uvarte a potom ho vložte do sklenenej nádoby s vodou, kde ho nechajte niekoľko hodín.

Vodu môžete priebežne dopĺňať. Približne po 3 mesiacoch tyčinku umyte kefkou a vodou a opäť ju prevarte. Tým sa tyčinka pripraví na ďalšie použitie. Vydrží vám asi ½ roka a potom ju môžete použiť ako pohlcovač pachov, alebo hnojivo pre vaše rastliny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *