Štát pošle tisícom Slovákom viac peňazí. Patríte medzi nich aj vy?

digitalne euro

Novembrovým mesiacom nastávajú zmeny, ktoré zvýšia finančnú pomoc pre mnohé domácnosti v hmotnej núdzi. Úrad práce a sociálnych vecí oznámil, že vyplácané dávky sa zvýšia o celých 14,7 %. Toto rozhodnutie ovplyvní približne 64-tisíc domácností, ktoré sú v núdzi.

Konkrétne zvýšenia sa dotknú niekoľkých typov dávok. Dávka v hmotnej núdzi, ktorá pomáha jednotlivcom a rodinám v ťažkej finančnej situácii, sa zvýši o 10,90 € mesačne pre jednotlivcov. Pre jednotlivcov s jedným až štyrmi deťmi sa zvýši o pôsobivých 20,70 €, a v prípade rodín s piatimi alebo viacerými deťmi pôjde o ešte vyšší nárast vo výške 30,20 € mesačne.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zmiešajte tieto dve veci a myši sa už u vás doma neukážu

Aj dávka v hmotnej núdzi pre dvojicu sa zvýši. Pre páry bez detí pôjde o 10,90 € mesačne. No pre páry s jedným až štyrmi deťmi budú vyplácané sumy o 28,30 € vyššie, a ak má dvojica päť alebo viac detí, ich príspevok sa zvýši o 38,10 € mesačne.

Ochranný príspevok a aktivačný príspevok, ktoré sú určené na podporu ľudí v núdzi, tiež pociťujú zmenu. Obe tieto dávky sa zvýšia o 11,10 € mesačne. Príspevok na nezaopatrené dieťa získava nárast vo výške 3 € mesačne.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Žena ukázala trik, ako uvariť zemiak. Zapichnite do neho špáradlá

Rovnako dôležitý je aj príspevok na bývanie, ktorý sa pre jednotlivcov zvýši o 12,20 € mesačne. Ak žijú v domácnosti dvaja ľudia, ich príspevok sa zvýši o 20,70 € mesačne. Pre domácnosti s tromi členmi bude zvýšenie vo výške 26,30 €, a štvorčlenná domácnosť si príde na prídavok 31,90 € mesačne. Päť alebo viacčlenné domácnosti sa môžu tešiť na prírastok vo výške 37,40 € mesačne.

1
2

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *