Ak sa blíži búrka, urobte tento trik s obyčajnou žiarovkou a ochráňte svoj domov

burka 1

Bez ohľadu na vek nás búrky znepokojujú. Ako deti sa bojíme bleskov a hromov, ako dospelí sa bojíme následkov búrok. Existuje spôsob, ako zostať počas búrky pokojný?

Ak uvažujete o tom, že si nasadíte bleskozvod, ešte chvíľu počkajte. Existuje jednoduchší patent na to, ako ochrániť svoj domov pred búrkou. Pozrite si, čo sme pre vás pripravili.

Je možné ochrániť svoj dom pred búrkou?

Prečo počas búrky podliehame panike? Naše obavy sú plne oprávnené. V 21. storočí sme takmer obklopení elektronikou. Málokto vie, koľko káblov je v skutočnosti položených v našich stenách. K tomu sa pridávajú všetky elektronické zariadenia, ktoré máme v našich domácnostiach. Skrátka, keď do nášho domu udrie blesk, môžeme mať vážny problém.

Okolo témy bleskov vzniklo mnoho mýtov. Niekoľko z nich sú hádanky, iné nám môžu zachrániť život a ochrániť našu elektroniku. Odpojenie elektronických zariadení počas búrky je stále najlepším spôsobom, ako ochrániť svoje médiá pred účinkami prepätia.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Začnite piť pravidelne tento čaj. Nakopne metabolizmus a začnete chudnúť

Prepäťové pásky tu nie sú na nič. Samozrejme, zvyšujú bezpečnosť používania zariadení pripojených na elektrinu, ale stále neposkytujú stopercentnú záruku bezpečnosti, keď do našej domácnosti udrie blesk.

Priťahujú telefóny blesky?

Teraz, keď už viete, že účinná ochrana pred búrkou zahŕňa odpojenie elektronických zariadení od elektrickej siete, zostáva otázka, čo robiť s telefónmi. Ukazuje sa, že je mýtus predpokladať, že telefóny priťahujú blesky.

Elektromagnetické pole, ktoré produkujú, je príliš nízke na to, aby priťahovalo blesky. Počas búrky sa nemusíte obávať ani používania internetu. Samozrejme, hovoríme tu o mobilnom internete. Všetky routery a modemy by mali byť počas búrky odpojené.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Ak chcete schudnúť, mali by ste vypiť toľkoto káv denne

Čo je účinná ochrana pred búrkou?

Ukazuje sa, že počas búrky môžeme ľahko a lacno ochrániť svoj domov pred účinkami blesku. Na to stačí, ak necháme svietiť žiarovku, napríklad v nočnom svetle. Prečo to zvýši našu bezpečnosť?

Keď do nášho domu udrie blesk, v sieti začne kolovať obrovské množstvo energie, ktorá hľadá odbytisko. Ak sa pohráme so žiarovkou, ničivá sila blesku sa sústredí výlučne na žiarovku, čím zabránime veľkým škodám na majetku.

Hoci pri strete s bleskom nemá žiarovka žiadnu šancu, oplatí sa ju obetovať namiesto oveľa drahšieho zariadenia, však? Poznali ste tento patent na ochranu pred búrkou? Ak nie, určite ho využite pri najbližšej nepriazni počasia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *