Dajte toto do ponožky a položte pod okno. Vlhkosť okamžite zmizne

zaparene vlhke okna

Mnohí z nás sa stretávajú s problémom zahmlených okien. Našťastie existuje osvedčený spôsob, ako bojovať proti kondenzácii na oknách. Namiesto míňania peňazí na drahý odvlhčovač vyskúšajte domáce prostriedky.

Problém so zahmlenými oknami sa najčastejšie vyskytuje na jeseň a v zime. Ako sa zbavíte vlhkosti z vášho domova? Nuž, ukazuje sa, že domáce triky v tomto prípade fungujú skvele. Navrhujeme niekoľko spôsobov, ako bojovať s vlhkosťou a zahmlenými oknami.

Ako si poradiť s problémom zahmlených okien? Dodržiavajte niekoľko pravidiel a vyhnete sa vlhkosti vo vašej domácnosti

Ako zabrániť vlhkosti vo vašej domácnosti? Nezabudnite, že vetranie miestnosti je veľmi dôležité. Otvorenie okna aj na niekoľko minút počas dňa pomôže znížiť problém zvýšenej vlhkosti, ktorá vedie k tvorbe plesní a húb.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Skúsení šoféri vedia, že nemajú robiť toto pri predbiehaní

Tie môžu byť nebezpečné pre vaše zdravie, preto sa oplatí dodržiavať niekoľko pravidiel, aby ste zabránili vlhkosti vo vašej domácnosti. V dome sa oplatí zabezpečiť správnu teplotu – nemala by byť nižšia ako 18 stupňov Celzia a vyššia ako 21 stupňov Celzia.

Pri varení spustite digestor, aby pohltil stúpajúcu paru, a po kúpaní sa uistite, že je kúpeľňa vyvetraná. Pri sušení bielizne doma nezabudnite vyvetrať miestnosť, v ktorej stojí sušička.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nevarte zemiaky vo vode. Toto je chutnejší spôsob, ktorý budete milovať

Ako sa zbavíte zahmlených okien? Vyskúšajte trik s ryžou

Osvedčeným spôsobom boja proti vlhkosti je použitie ryžového triku. Jednoducho ju nasypte do pančuchy alebo vrecka, umiestnite pod okno a keď napučí, vymeňte ju za novú.

Ryža je už dlho známa svojimi vlastnosťami – výborne pohlcuje nielen pachy, ale aj vlhkosť. Ďalším trikom je jedlá sóda. Posypte ňou misku a rozmiestnite ju po byte a ona pohltí prebytočnú vlhkosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *