Jednorazovú žiletku budete mať aj dva roky. Stačí robiť tento trik

ziletka

Vyhadzujete holiaci strojček po každom použití? Sme si takmer istí, že nie, hoci je to správne. Ak ju však používate opakovane, určite by ste ju mali časom prebrúsiť. Je to úplne jednoduché!

Jednorazové holiace strojčeky? Ale prosím vás.

Len málo ľudí naozaj používa jednorazové holiace strojčeky. Nemalo by sa to preháňať, ale bežné žiletky môžete použiť aspoň tri alebo päťkrát, než ich vyhodíte, a nič sa nestane. Samozrejme, nebudú také ostré ako pri prvom použití a tiež je dôležité dbať na ich správne čistenie, ale môžete na tom dosť ušetriť.

Ak ich chcete používať ešte dlhšie, mali by ste ich znovu naostriť. A prekvapíme vás – nie je to vôbec ťažké.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci si dávajú jedlú sódu do rohov izieb. Zachraňuje to domácnosti

Vezmite si čistú hubku

Stačí použiť bežnú kuchynskú hubku. Vyberte si čistú, ideálne takú, ktorú ste práve vybrali z nového obalu (nemala by ležať niekde, kde je vlhká alebo kde by sa na ňu mohla dostať špina).

Otočte ju drsnou stranou nahor, vezmite žiletku a začnite ňou jazdiť zdola nahor (proti smeru holenia). Po niekoľkých desiatkach opakovaní bude žiletka oveľa ostrejšia, uvidíte.

A ak chcete niečo klasickejšie, natiahnite si pás kože alebo možno starý kožený opasok – takto sa britvy brúsili odjakživa, stačí si spomenúť na staré holičstvá.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Toto sa stane s vašim telom, keď budete prehĺtať melónová semiačka. Ostanete prekvapení

Nezabudnite žiletku vydezinfikovať

To, že sa žiletky otupia, však nie je jediný dôvod, prečo by sa nemali používať opakovane. Je to aj otázka hygieny a zdravia – do žiletky sa môžu zachytiť chĺpky, môžu po nej zostať kúsky kože alebo dokonca trochu krvi, ak sa poškriabete. Samozrejme, žiletku môžete umyť, ale nejaké mikroskopické nečistoty pravdepodobne zostanú. A pri ďalšom holení vám môžu podráždiť pokožku alebo sa dostať do rany po holení.

Ak sa teda rozhodnete žiletku znovu naostriť a použiť, nezabudnite ju veľmi dôkladne vydezinfikovať, aby ste predišli akýmkoľvek problémom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *