Každá obyčajná práčka vám takto dokáže vysušiť oblečenie. Nepotrebujete sušičku

pranie

Nemáte sušičku a ste zvyknutí sušiť oblečenie vonku? Potom vás neprekvapí, že s blížiacou sa jeseňou sa čas sušenia predlžuje. Dni sú chladnejšie, slnečného svetla je menej a častejšie prší. Prádlo, ktoré bolo v lete suché za niekoľko hodín, sa teraz vonku suší aj niekoľko dní.

Riešením môže byť presunutie sušičky do interiéru, kde je teplejšie a nehrozí náhly dážď. Niekedy však môžete potrebovať kus oblečenia, ktorý ste vybrali z práčky, naozaj súrne. Ako si v takejto situácii poradíte?

V zime žmýkajte viac ako v lete

Intenzita žmýkania by mala byť v zime iná ako v lete. Mala by sa líšiť v závislosti od toho, či bielizeň vešete vonku alebo vnútri. V lete, keď sa bielizeň suší na čerstvom vzduchu, je lepšie ju toľko nekrčiť. Intenzívne žmýkanie ho viac pokrčí a budete ho musieť veľa žehliť. Čerstvý vzduch rýchlo vyfúkne prebytočnú vlhkosť.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Skúsení šoféri vedia, že nemajú robiť toto pri predbiehaní

V zime však nastavte rýchlosť žmýkania na vyššiu rýchlosť, ak tomu materiál oblečenia nebráni. Ak sušíte oblečenie v byte, mohlo by sa vám stať, že bude zatuchnuté, ak sa bude sušiť pomalšie. Okrem toho hrozí riziko vzniku plesní na stenách a okenných rámoch v dôsledku väčšieho odparovania vody pri slabšom vetraní.

Žmýkajte uterákom

Ak sa teda oblečenie, ktoré potrebujete, nesuší dostatočne rýchlo, vložte ho späť do práčky. Pridajte veľmi savý uterák, čím väčší, tým lepší, a spustite program odstreďovania. Pre istotu zatvorte prívod vody, aby sa vám do bubna náhodou nedostalo viac vody.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slováci pozor! V týchto potravinách našli červíky, okamžite ich vyhoďte

Keď práčka dokončí sušenie, väčšina zvyškovej vody z bielizne sa presunie do uteráka, ktorý odsaje prebytočnú vlhkosť. Sušenie bude trvať oveľa kratšie a opäť, vzhľadom na materiál, môže pomôcť žehlička. Môžete s ňou potom pracovať, aby sa odparila a vysušila zvyšná vlhkosť.

Aj sušička potrebuje teplo

Samozrejme, tento postup môžete vyskúšať, aj keď vaša sušička práve štrajkuje. V jej prípade by ste ju nemali preťažovať. Veľká záťaž vyvíja na motor veľký tlak a to môže viesť k poruche.

Ak je to možné, umiestnite ju aj do suchej a teplej miestnosti. Sušičky nasávajú okolitý vzduch a ak sú v chladnej garáži, musia pracovať oveľa intenzívnejšie a spotrebujú oveľa viac energie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *