Skúsení majitelia áut vedia o skrytej funkcii držadla nad dvermi

auto

Zvyčajne ich používame, keď vodič jazdí tvrdo. Vtedy ich reflexívne chytáme, ale mnohí z nás nevedia, na čo vlastne slúžia. Zistite, na čo slúži rukoväť nad dverami vo vašom aute.

Držiak sa objavuje vo výbave každého auta, takže jej zvyčajne nevenujeme pozornosť. Často slúži ako vešiak. V skutočnosti sa však nad dverami nenachádza náhodou. Konštruktéri už pred rokmi dokonale predvídali dopyt trhu a spotrebiteľov. Hoci sú tieto kľučky nenápadné, môžu byť v každodennom živote mimoriadne užitočné.

Na čo slúži držadlo nad dverami na aute ?

Inžinieri a konštruktéri automobilov už roky pracujú na tom, aby boli autá čoraz pohodlnejšie. Vo svojich návrhoch majú všetky prvky dobre premyslené. Nie je to inak ani v prípade kľučiek nad dverami. Hoci pre nás plnia rôzne utilitárne funkcie, vôbec to nie je to, čo mali dizajnéri na mysli. Často sa ich držíme počas jazdy alebo na ne vešiame oblečenie. To však vôbec nie je ich účelom.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Geniálny trik na mäkké a nadýchané uteráky ako z reklamy

Na čo slúži držadlo nad dverami auta?

Ukazuje sa, že má veľmi dôležitú úlohu. Tieto kľučky majú byť nápomocné ľuďom so zdravotným postihnutím, starším ľuďom a tehotným ženám. Uľahčujú nastupovanie a vystupovanie z auta. Ak s nami cestujú ľudia s pohybovými problémami, je vhodné im navrhnúť, aby tieto držadlá používali. Stojí za zmienku, že držadlá sa nenachádzajú nad sedadlom vodiča. Nie je to náhoda. Výrobcovia ich tam nemontujú, pretože ak by sa ich vodiči počas jazdy držali, predstavovalo by to obrovské nebezpečenstvo pre dopravu. Ruky vodiča by mali byť vždy na volante.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Majitelia áut si pred letom dávajú uterák na prístrojovú dosku. Zvyšuje to hodnotu auta

Na druhej strane, ak má vodič problémy s nastupovaním do vozidla, môže sa oprieť o povestný „volant“. Nové modely automobilov majú často bočné airbagy nainštalované na strane volantu. Umiestnenie rukoväte by preto bolo pre vodiča nebezpečné. V prípade kolízie by mohol utrpieť vážne zranenia. Z tohto dôvodu nájdete v automobiloch zvyčajne len tri držiaky, nie štyri.

Ak cestujeme sami, môžeme ich bez obáv použiť na prepravu elegantných košieľ alebo šiat. Ide o druhé využitie držadiel, ktoré všetci dobre poznáme a úspešne ho využívame každý deň. Môžeme na ne umiestniť aj detské hračky, aby naša cesta s malým dieťaťom prebehla oveľa hladšie. Účinne ho rozptýlia, vďaka čomu bude pokojnejšie. Tým sa zvýši naše pohodlie aj pohodlie batoľaťa.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *