Poliak ukázal trik, ako brúsiť žiletky. Už vám bude na dlho stačiť jedna

ziletka

Každý už asi vie, že jednorazové holiace strojčeky vôbec nie sú jednorazové. Nie každý si však uvedomuje, že vďaka jednoduchému triku môžu vydržať ešte dlhšie. Tu je návod, ako nabrúsiť použitú žiletku.

Používajú ich muži aj ženy, ale len málokto vie, že na nich môžete veľa ušetriť. Stačí vedieť, ako žiletku naostriť, aby ste ju používali oveľa dlhšie ako doteraz. Celý postup trvá doslova chvíľu.

Prečo tupú žiletku hneď nevyhodiť?

Jednorazové holiace strojčeky sa dajú skutočne použiť niekoľkokrát. To isté platí aj pre vymeniteľné hlavice s čepeľami. Aj tak však asi každý uzná, že holiace strojčeky, ktoré treba kupovať niekoľkokrát do mesiaca, dosť zaťažujú domáci rozpočet. Ak chcete ušetriť peniaze, nevyhadzujte holiaci strojček, keď sa otupí. Naostrite ju a budete ju môcť použiť ešte niekoľkokrát. Vyhladenie a nabrúsenie čepelí trvá len chvíľu. Vďaka jednoduchému triku bude vaša britva opäť ako nová.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  EÚ ide Slovákom zakázať niečo, na čo sme boli celé roky zvyknutí a denne to používali

Ako nabrúsiť holiaci strojček?

Ostrenie žiletky doma je veľmi jednoduché. Jediné, čo potrebujete, je kuchynská hubka. Aby boli čepele opäť hladké a ostré, jednoducho pohybujte žiletkou na tvrdej strane drhnúcej hubky v opačnom smere, ako je smer holenia (zdola nahor). Po niekoľkých alebo desiatich takýchto pohyboch si všimnete, že povrch kovových častí sa vyrovnal a nabrúsil. Holiaci strojček bude takmer ako nový, takže ho môžete bez problémov použiť ešte niekoľkokrát. Ako tento trik funguje v praxi, nedávno ukázal instagramový profil @smart_triki:

Ako ešte nabrúsiť žiletku?

Ďalším rovnako jednoduchým spôsobom, ako rýchlo nabrúsiť jednorazovú žiletku, je použitie džínsoviny. Ak máte staré džínsy, ktoré sa už nenosia, alebo napríklad kúsok tohto materiálu po krajčírskych úpravách, môžete ho použiť na vrátenie čepieľok v žiletke do pôvodného stavu. Opäť stačí prejsť žiletkou po látke v opačnom smere, ako je smer holenia. Po chvíli budú čepele vyzerať ako úplne nové. Používaním tohto triku nebudete holiace strojčeky tak často vyhadzovať do koša a veľa ušetríte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *