Zaveste si túto rastlinu k sprche či vani a počas jesene nebudete toľko chorý

sprcha

Používanie rastlín na výzdobu kúpeľne je trend, ktorý sa v posledných rokoch neprestáva objavovať na svietniku. Niet sa čomu čudovať, pretože nielenže krásne vyzerajú, ale do miestnosti vnesú aj trochu sviežosti. Odporúčame, prečo je eukalyptus do sprchy dobrý nápad.

Horúci kúpeľ po dlhom dni v práci je dokonalým spôsobom relaxácie. Umožní vám byť tu a teraz a zmyť emócie z celého dňa. Existuje trik, ako tento pocit umocniť.

Prečo používať eukalyptus v sprche?

Rastlina sa široko používa v medicíne a kozmetike. Masť na báze eukalyptu zmierňuje zápaly spojené s dýchacími problémami, ale nielen s nimi. Uľahčuje dýchanie a zmierňuje bolesti hrdla, opuchy alebo nádchu.

Ukazuje sa, že jeho svieža vôňa v kombinácii s vodnou parou je skvelá na aromaterapiu. Preto sa oplatí zavesiť si do sprchy niekoľko vetvičiek eukalyptu. Po takomto kúpeli sa budete cítiť ako novorodenec. Navyše má táto rastlina aj antiparazitné a antibakteriálne vlastnosti, takže o to viac by ste mali o nej uvažovať a dopriať si éterický kúpeľ pomocou tohto šikovného a lacného triku.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Dôchodcom začnú brať vodičské preukazy a pošlú ich do autobusov?

Navyše vaše telo po takýchto každodenných eukalyptových kúpeľoch rýchlejšie vstrebáva cenné látky, ktoré sú obsiahnuté v tejto rastline.

Eukalyptové kúpele

Horúca para zo sprchy uvoľňuje éterické oleje obsiahnuté v tejto rastline, čím uvoľňuje dýchacie cesty. Má tiež mimoriadne uvoľňujúci účinok na nervový systém, uvoľňuje aj svaly a pomáha zaspať, takže je vhodný, ak prežívate veľa stresu a máte problémy s nespavosťou.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Na európsky kontinent sa ženie veľká hrozba. Slovensko sa tomu nevyhne

Všetko, čo potrebujete, je niekoľko vetvičiek eukalyptu zviazaných gumičkou alebo kúskom povrázku, a potom ich stačí zavesiť do sprchy. Vydržia približne jeden až dva mesiace, potom ich budete musieť vymeniť za nové.

Môžete použiť aj rozmarín, mätu piepornú, levanduľu a citrónovú trávu. Ich prírodné vlastnosti budú mať na vaše telo senzačný účinok, posilnia ho a vy sa budete cítiť oveľa lepšie. Vďaka nim zabudnete na antibiotiká a akúkoľvek inú farmakoterapiu, čím ušetríte veľa peňazí, ktoré by ste mohli minúť na tabletky a návštevy lekára.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *