Ak uvidíte toto na banánoch, dajte si pozor. Môže to byť domov pre pavúky

banany pavuky

Ak patríte medzi tých, ktorí obľubujú sladké a lahodné banány, mali by ste si dávať pozor na nečakané návštevy pavúkov.

Nedávno sa totiž objavili správy o zvláštnej udalosti, ktorá zdvihla obočie verejnosti. Istý muž zverejnil na svojom Facebooku fotografie banánov s malými bielymi škvrnami a vyzval ostatných, aby sa vyhýbali takémuto ovociu.

Rýchlo sa k nemu pripojil aj denník Daily Mail, upozorňujúc na potenciálnu nebezpečnosť.

Banány patria medzi najobľúbenejšie ovocie na celom svete, no nedávny prípad varuje pred tými, ktoré sa zdajú byť postihnuté malými bielymi škvrnami.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mýtne brány v Chorvátsku skončia. Platiť si budete za kilometre takto

Tieto škvrny by totiž mohli byť hniezdami hmyzu. Tento nezvyčajný jav sa stáva, keď sa pavúky rozhodnú usadiť sa v banánoch, ktoré im poskytujú vhodné útočisko a prostredie na život.

Fotografie zákazníka, ktorý našiel tieto škvrny na svojich banánoch, sa rýchlo šírili internetom a dostali sa aj k miestnemu obchodnému reťazcu, ktorý tieto plody predáva.

Hovorca spoločnosti Asda uviedol, že biela škvrna môže skutočne pripomínať hniezdo múčnych chrobákov, ktorí však nie sú nebezpeční. Napriek tomu by sme sa mali na takéto ovocie dávať pozor.

Tento prípad nie je izolovanou udalosťou, a aj iní zákazníci sa sťažovali na podobné problémy. Jedna žena dokonca uviedla, že zistila biele škvrny na celom trsu banánov a rozhodla sa ich odmietnuť. Iný zákazník zase zdieľal nepríjemný zážitok, keď kúpil banány a dostal k nim zdarma pavúčie hniezdo s malými pavúkmi.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Prví Slováci v Chorvátsku hlásia astronomické ceny. Neuveríte, koľko zaplatili

Preto si dávajte pozor, keď si vyberáte banány, a skontrolujte ich dôkladne, aby ste si domov nepriniesli nežiadúcu návštevu pavúkov. A ak by ste aj našli podobné škvrny, nezúfajte, pretože väčšinou ide o neškodných pavúkov, hoci je vždy lepšie byť opatrný.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *