Vypnite toto v mobile a baterka vám vydrží o veľa dlhšie

pexels mohi syed 50614

Telefón so systémom Android bol naprogramovaný tak, aby na pozadí spúšťal procesy, o ktorých nemáte ani potuchy. Vedeli ste, že neustále vyhľadáva tlačiarne? Presne tak! Podobné príklady by sa dali znásobiť. Odporúčame vám, čo v telefóne vypnúť, aby vám batéria vydržala dlhšie.

Telefón robí veľa vecí aj bez toho, aby vás požiadal o povolenie. Továrenské nastavenia boli naprogramované tak, že zariadenie automaticky vykonáva množstvo úloh, ktoré nemusíte nevyhnutne potrebovať (napr. skenovanie tlačiarní alebo zdieľanie cez bluetooth). Niektoré z nich možno nikdy nepoužijete.

Iné (napríklad neustále vyskakovanie oznámení zo všetkých aplikácií) sa môžu ukázať dokonca ako veľmi otravné. Všetky majú spoločné to, že vybíjajú batériu, čím telefón rýchlejšie „padá“. Našťastie stačí vedieť, čo v telefóne vypnúť, a batéria vám vydrží oveľa dlhšie.

Ako sa zbaviť otravných oznámení?

Pokiaľ ste nezmenili továrenské nastavenia, dostávate oznámenia zo všetkých aplikácií, ktoré máte v telefóne. Čím viac aplikácií, tým viac vyskakovacích okien. Je pravdepodobné, že niektoré z nich na nič nepotrebujete a spôsobujú vám len otravu. Ak sa chcete zbaviť nežiaducich oznámení, prejdite do nastavení a do vyhľadávača zadajte „oznámenia“.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Počítajte toľkoto sekúnd a zistíte, ako ďaleko je od vás búrka

Keď vyberiete túto možnosť, zobrazí sa zoznam aplikácií. Vedľa každej z nich sa nachádza posuvník, pomocou ktorého môžete povoliť alebo zakázať vyskakovacie správy. Túto možnosť nechajte začiarknutú len pre tie aplikácie, z ktorých chcete dostávať oznámenia. Zabránite tak plytvaniu batérie telefónu neustálou kontrolou všetkých aplikácií.

Čo ďalšie by som mal na svojom telefóne zakázať, aby vydržal dlhšie?

Aby batéria telefónu vydržala ešte dlhšie, môžete zakázať aj ďalšie možnosti, ktoré pravdepodobne nepoužívate. Jednou z nich je skenovanie tlačiarní. Nie je to žiadna sranda, váš telefón neustále hľadá zariadenia v oblasti, kde by ste mohli niečo vytlačiť. Ak často tlačíte súbory z telefónu, môže byť pohodlnejšie ponechať túto možnosť zapnutú. Ak ju však používate príležitostne alebo ju nepoužívate vôbec, môžete ju pokojne vypnúť a odbremeniť tak batériu.

Prejdite do nastavení a do vyhľadávača zadajte slovo „tlač“. Vyberte položku „tlač“ alebo „tlačiareň“ a potom „predvolená služba tlače“. Zobrazí sa obrazovka s možnosťou vypnutia tejto služby. Kliknutím na ňu zrušíte skenovanie tlačiarní. Hotovo! Práve ste urobili ďalší krok k tomu, aby sa batéria vášho telefónu vybíjala o niečo pomalšie.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zmiešajte tieto dve zvláštne ovocia a začnete chudnúť

Ako zakázať zdieľanie cez bluetooth?

Zdieľanie Bluetooth je ďalšia vec, ktorú môžete v telefóne vypnúť, aby sa batéria vybíjala dlhšie. S najväčšou pravdepodobnosťou túto možnosť nepoužívate alebo ju používate pomerne zriedkavo. Nie je teda potrebné, aby váš telefón neustále skenoval okolie a hľadal iné zariadenia. Ak chcete vypnúť zdieľanie Google bluetooth, musíte urobiť dve veci:

Prejdite do Nastavení a nájdite kartu „Google“ (zvyčajne sa nachádza na konci zoznamu). Vyberte ju a potom prejdite na možnosť „Zdieľanie v blízkosti“. Zrušte začiarknutie všetkých položiek, ktoré sa tam nachádzajú. Všetky sa týkajú zdieľania cez bluetooth, takže sa nemusíte obávať vypnutia žiadnej užitočnej funkcie.
Opäť vyberte kartu „Google“ v Nastaveniach a potom kliknite na položku „Zariadenia“. Keď sa dostanete na ďalšiu obrazovku, vypnite možnosť „Zobraziť oznámenia“. Ak tento krok preskočíte, telefón bude naďalej prehľadávať svoje okolie a hľadať ďalšie zariadenia, s ktorými by sa mohol spojiť prostredníctvom Bluetooth.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *