Ako chrániť čerešne pred škorcami? Muž našiel najlepší spôsob

skorce ceresne

Máte na svojom pozemku čerešne? Čoskoro príde čas chrániť stromy pred nenásytnými škorcami. Ak to neurobíte, môžete zabudnúť na šťavnaté a sladké plody. Boj proti špačkom je zvyčajne náročný a vyžaduje si veľa práce a času.

Existuje však spôsob, ako to urobiť. Tento záhradník spôsobil revolúciu v pestovaní čerešní. Sám vytvoril strašiaka, ktorého sa škorce veľmi boja. Už mu ani nelietajú na pozemok.

Chráňte ovocie pred škorcami

Čerešne sú chutné ovocie, ktoré môžeme zbierať od konca mája do začiatku augusta. Každý, kto má na svojom pozemku strom, dobre vie, že napriek intenzívnemu kvitnutiu a plodeniu môžu byť čerešne vzácne. Všetko kvôli škorcom.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Postrekujte raz za mesiac. Burina nadobro zmizne

Ako chránite svoje čerešne pred týmito nenásytnými vtákmi? Niektorí na stromy vešajú špeciálne siete, iní zavesia kusy plastových fólií alebo staré CD, ktoré slúžia ako strašiak. Žiaľ, nie na dlho.

Istý záhradník, ktorý svoje materiály zverejňuje na kanáli YouTube, prišiel so senzačným nápadom. Záhradník, známy ako Krzysta, zmechanizoval strašiaka. Výsledky jeho práce sú veľmi pôsobivé!

Dômyselný mechanizmus strašiaka si môžete vyrobiť sami

Mechanizmus bol zostrojený z motora a ramena stierača auta. Na koniec stierača záhradník namontoval maskot líšky a pod neho plastové vrecko, ktoré slúži ako ďalšia forma strašiaka.

Takto pripravené zariadenie sa automaticky zapne každých 150 sekúnd a sedem sekúnd sa silno trasie, čím účinne odplaší vtáky. Mechanizmus je napojený na elektrickú energiu. Záhradník nainštaloval do búdky aj časovač, aby sa plašič zapínal v pravidelných intervaloch.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slováci našli využitie umývačky. Dávajú do nej topánky

Strašiak na škorce však fungoval do určitého bodu. Záhradník našiel spôsob, ako obísť aj tento problém

Škorce sú ťažkí protivníci. Sú to veľmi šikovné vtáky a po chvíli si všimli, že plašiaca líška v korune čerešne je len atrapa. Záhradník teda musel svojho strašiaka upraviť. Tentoraz škorce nadobro utiekli k susedovi.

Namiesto maskota použil záhradník masku príšery a malý sud. Mechanizmus je rovnaký ako u líšky, takže sa zapája pravidelne. Maska búcha o sud a tento hluk účinne odohnal škorce z pozemku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *