Ako sa stravovať v tejto ťažkej dobe zdravo, ale extrémne lacno?

grits

Prichádza veľmi ťažká doba a ako ľudia sme boli zvyknutí míňať peniaze na jedlo, oblečenie či zábavu. Dnes je však dôležité kvôli vysokej inflácii a drahým službám či potravinám ušetriť kde sa dá. Veľa vieme ušetriť aj na strave.

Ako sa stravovať lacno a zdravo?

Mnohí z nás sa často stretávajú s otázkou, ako sa stravovať lacno a zároveň zdravo. Často sa totiž zdravé jedlá javia ako drahé a nedostupné pre všetkých. Avšak existuje mnoho lacných potravín, ktoré sú plné nutričných hodnôt a môžu poskytnúť dostatočné množstvo energie pre celý deň.

Raňajky by mali byť dôležitým jedlom dňa, pretože nám poskytujú energiu na celý deň. Skvelou raňajkovou možnosťou sú ovsené vločky s mliekom alebo vodou a čerstvým ovocím. Ak chcete ušetriť ešte viac, môžete si pripraviť pohánkové vločky.

Desiata by mala byť ľahká a jednoduchá. Sušené ovocie je skvelou možnosťou, pretože poskytuje dostatok energie a je tiež cenovo dostupné. Jablko či banán tiež môže byť dobrou možnosťou, ak je k dispozícii.

Obed by mal byť hlavným jedlom dňa a mal by poskytnúť dostatočné množstvo energie na celý deň. Kombinácia ryže s cviklou a kuracím mäsom je skvelou možnosťou. Ak chcete ušetriť ešte viac, môžete si pripraviť krupicu s mliekom a cukrom, ktorá je tiež cenovo dostupná. Zeleninový šalát je tiež skvelou možnosťou.

Olovrant by mal byť ľahký a jednoduchý. Chlieb s maslom alebo paštétou je skvelou možnosťou. Napríklad hrozienka sú tiež dobrou možnosťou.

Na večeru si môžete dať cestoviny s paradajkovou omáčkou a cibuľou. Ak chcete ušetriť ešte viac, môžete si pripraviť polentu s rajčinovou omáčkou a cibuľou. Pšeničná alebo kukuričná polenta sú cenovo dostupné a poskytujú dostatočné množstvo energie. Zelerový šalát je tiež skvelou možnosťou.

Je dôležité si uvedomiť, že sa možnosti potravín môžu líšiť v závislosti od regiónu a sezóny, preto je dobré poznať dostupné potraviny vo vašom okolí a vyberať tie, ktoré sú pre vás cenovo dostupné.

Okrem toho, jedna z veľkých výhod lacných potravín, ako je krupica, polenta, cvikla, cibula, rajčiny, je že sa jednoducho varia a majú dlhú trvanlivosť, takže môžete kúpiť veľké množstvo a využiť ho na niekoľko dní.

V konečnom dôsledku, stravovať sa lacno a zdravo nie je nemožné. Stačí len poznať cenovo dostupné potraviny a vedieť, ako s nimi variť. Je tiež dôležité nezabúdať na dôležitosť zdravej stravy pre naše celkové zdravie a dobrú kvalitu života.

Jedálniček na celý deň z lacných potravín môže vyzerať napríklad takto:

Raňajky:

  • Pohánkové vločky s mliekom alebo vodou
  • Čerstvý ovocný šalát alebo banán

Desiata:

  • Sušené ovocie

Obed:

  • Krupica s mliekom a cukrom
  • Zeleninový šalát

Olovrant:

  • Chlieb s maslom alebo paštétou

Večera:

  • Pšeničná alebo kukuričná polenta s rajčinovou omáčkou a cibuľou
  • Zelerový šalát

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *