Americké mesto zažilo peklo. Okamžite nariadili zákaz vychádzania v letných mesiacoch

Untitled 9

V nedeľu večer sa v baltimorskej štvrti Inner Harbor rozpútalo peklo, keď sa ozvali výstrely a stovky mladých ľudí na jarných prázdninách sa rozutekali do ulíc.

Chaos zachytený na videu pripomínal apokalyptickú scénu. Starosta Brandon Scott preto navrhol celomestský zákaz vychádzania pre mladistvých v nadchádzajúcich letných mesiacoch.

Komisár baltimorskej mestskej polície Michael Harrison uviedol, že viac ako 200 „mladých ľudí“ sa dalo na útek po tom, čo bolo počuť streľbu len 50 metrov od policajtov, informovala stanica Fox Baltimore. Strelné zranenia utrpeli 14-ročný a 16-ročný mladík.

Tu je videozáznam chaosu:

„Buď im [deťom] nezáleží na následkoch, alebo im nedôverujú a nemajú žiadnu úctu k ľudskému životu alebo posvätnosti života či autorite, aby vykonali takýto drzý čin zbabelosti priamo v prítomnosti policajtov,“ povedal Harrison.

Starosta Scott uviedol, že počas leta bude pre mládež platiť zákaz vychádzania.

„Chcem, aby ma všetci počuli a aby ma počuli veľmi jasne. Vraciame sa do starých čias. Budeme presadzovať používanie zákazu vychádzania pre mládež v Baltimore, keď sa presunieme do neskorších jarných a letných mesiacov,“ povedal starosta.

Nič z toho by nemalo byť prekvapením…

Viac ako päťdesiat rokov demokratického vedenia priviedlo toto chradnúce mesto do pekla plného vrážd, rozbitých rodín, kolabujúceho vzdelávacieho systému a stále sa zhoršujúcej opiátovej krízy.

… a Bidenova administratíva, samozrejme, o rýchlom úpadku Baltimoru mlčí.

Batlimore je mesto na východe USA, najväčšie v štáte Maryland a jeho strategické centrum. Na území mesta žije 750 000 obyvateľov, v celej aglomerácii 2,2 milióna.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *