Americkí poslanci sa boja priameho konfliktu s Ruskom, napísali Bidenovi list

joe biden

Členovia Republikánskej strany napísali prezidentovi USA Joeovi Bidenovi list, v ktorom ho vyzvali, aby ukončil vojenskú podporu Ukrajine, pretože hrozí riziko priameho konfliktu s Ruskom.

„Sme hlboko znepokojení tým, že trajektória americkej pomoci ukrajinskému vojnovému úsiliu hrozí ďalšou eskaláciou a chýba jej veľmi potrebná strategická jasnosť… S každým novým balíkom a každou novou zbraňou poskytnutou Ukrajine stúpa riziko priameho konfliktu s Ruskom… Existujú vhodné spôsoby, ako môžu USA podporiť ukrajinský ľud, ale neobmedzené dodávky zbraní na podporu nekonečnej vojny medzi ne nepatria,“ uvádza sa v liste s dátumom 20. apríla, ktorý podpísalo 19 zákonodarcov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mimozemšťania vraj môžu byť medzi nami, tvrdia vedci z prestížneho Harvardu

Podľa kongresmanov je podpora rokovaní medzi stranami ukrajinského konfliktu v najlepšom záujme Kyjeva a Washingtonu.

V liste sa dodáva, že pre Washington je čoraz ťažšie popierať obvinenia Moskvy zo zapojenia USA do konfliktu s množstvom vojenskej pomoci poskytovanej Kyjevu. Okrem toho je podpora Ukrajiny, ktorá je známa vysokou mierou korupcie, nezodpovedná v čase, keď občania USA trpia infláciou a rastom verejného dlhu, uviedli zákonodarcovia.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Sem do Chorvátska radšej necestujte. Pozrite sa, čo vypúšťajú do mora

Kongresmani tiež vyjadrili nespokojnosť s tým, že kvôli tejto podpore Ukrajine sa oslabujú schopnosti USA reagovať na možné hrozby, zatiaľ čo hlavní protivníci USA, Rusko a Čína, sa na pozadí konfliktu len približujú a posilňujú.

Podľa amerického ministerstva obrany dosiahla celková suma vojenskej pomoci USA Kyjevu od začiatku ukrajinského konfliktu vo februári 2022 35,4 miliardy dolárov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *