Učiteľka sa musela ospravedlniť žiačkam za pozdrav „Dobrý deň dievčatá“, necítia sa tak

teacher g07cb8cf2e 1920

Po jej privítaní na začiatku hodiny sa niektoré z dievčat ozvali a povedali, že „nie každý sa tu identifikuje ako žena“.

Učiteľka na súkromnej dievčenskej škole v Spojenom kráľovstve bola svojimi nadriadenými donútená ospravedlniť sa 11-ročným žiačkam za to, že ich pozdravila slovami „Dobrý deň, dievčatá“. Niektoré z dievčat sa sťažovali, že nie všetci v triede sa identifikujú ako „ženy“.

Podľa denníka Daily Mail sa žena cítila „ponížená“, že sa musela žiakom ospravedlniť za to, že ich oslovila dievčatá.

Po jej pozdrave na začiatku hodiny sa niektoré dievčatá ozvali a povedali, že „nie všetci sa tu identifikujú ako ženy“. Potom sa ozvala jedna zo študentiek a požiadala, aby sa pre jej osobu používalo zámeno oni/ony. Učiteľka, ktorá si neželala zverejniť jej meno, odpovedala, že ak chce používať zámeno odlišné od jej biologického pohlavia, musí to oznámiť rodičom.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mýtne brány v Chorvátsku skončia. Platiť si budete za kilometre takto

Nasledovala konzultácia s nadriadeným, ktorý o poruche rodovej identity v triede nevedel a nevedel, či v tejto veci prebehla nejaká komunikácia s rodičmi. Žiaci sa potom rozhodli zorganizovať obedňajší protest proti učiteľke s plagátmi typu „Na životoch transsexuálov záleží“, načo zakročilo vedenie súkromnej školy, kde ročné školné stojí viac ako pol milióna korún.

„Koncom týždňa som už absolvovala nejaké disciplinárne konanie a výchovná poradkyňa mi povedala, že sa musím dievčatám ospravedlniť,“ povedala pre Daily Mail žena, ktorá na škole vyučovala filozofiu a náboženstvo.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mimozemšťania vraj môžu byť medzi nami, tvrdia vedci z prestížneho Harvardu

Výchovná poradkyňa potom odprevadila učiteľku pred triedu, kde sa dievčatám v mene učiteľky ospravedlnila slovami: „Je mi ľúto, že ste boli rozrušené, nechceli sme vás uraziť. Je mi ľúto, že ste z toho mali zlé pocity.“

Podľa učiteľky bola celá vec „dosť ponižujúca“, aj keď sa sama neospravedlnila. Je presvedčená, že ju vedenie kvôli jej konaniu „vykázalo“ z inštitúcie. Keď jej vypršala zmluva, riaditeľ ju nepredĺžil, povedala žena výboru, ktorý skúmal zdravotnú starostlivosť o deti s poruchou rodovej identity a ktorému predsedala významná pediatrička Dr. Hilary Cassová.

Ako uvádza Daily Mail, hovorca spoločnosti, ktorá prevádzkuje danú školu, sa k prípadu odmietol vyjadriť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *