Americký ekonóm: Kolaps Silicon Valley Bank je len špičkou ľadovca. Nemôžte si požičiavať donekonečna

biden

Bývalý Trumpov poradca v Bielom dome a hlavný ekonóm FreedomWorks Steve Moore povedal, že krach banky Silicon Valley môže byť „vrcholom ľadovca“ finančného systému. Moore v pondelok Harrisovi Faulknerovi povedal, že výdavky Bidenovej administratívy spôsobili, že Federálny rezervný systém zvýšil úrokové sadzby, čo viedlo k finančným problémom mnohých veľkých bánk.

STEVE MOORE: Súhlasím s prezidentom, že nemáme celkovú bankovú krízu. Systém je zdravý, ale myslím si, že máme veľa veľkých bánk, ktoré majú určité problémy. A SVB, Silicon Valley Bank, môže byť len špičkou ľadovca. Myslím si, že je dôležité, aby ľudia pochopili, ako k tejto potenciálnej bankovej kríze došlo. Nie je to preto, že by nebolo dosť bankových regulátorov, ako sa snaží povedať Biden. Je to kvôli obrovskej inflácii a biliónom a biliónom dolárov pôžičiek, ktoré si federálna vláda požičala, čo náš finančný systém vystavilo veľkému nebezpečenstvu a ohrozeniu.

Nemôžete to robiť mesiac čo mesiac, rok čo rok a požičiavať si bilióny a bilióny dolárov. A tak sa stalo, že v dôsledku Bidenovej politiky výdavkov a dlhu sa zvýšila nielen inflácia, ale aj úrokové sadzby. Harris, ako viete, Fed musel osem alebo deväťkrát zvýšiť úrokové sadzby a hovorí o ďalších zvýšeniach úrokových sadzieb, ktoré majú prísť. A to spôsobilo týmto veľkým bankám veľa finančných problémov, pretože úrokové sadzby sa zvyšujú.

Prezident Biden v pondelok vyhlásil, že Američania by sa mali „cítiť sebaisto“ vo svojom bankovom systéme po tom, ako jeho administratíva reagovala na kolaps Silicon Valley Bank (SVB) a Signature Bank minulý týždeň.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Toto sú tento rok najdrahšie mestá na svete. Boli ste tam?

Biden zopakoval svoje vyhlásenie FDIC a ministerstva financií počas verejných vystúpení v pondelok ráno novinárom povedal, že federálna vláda zaručí vkladateľom v bankách prístup k ich finančným prostriedkom. Dodal však, že investorom bánk sa takáto ochrana neposkytuje. Jeho administratíva tiež prepustila vedenie oboch bánk.

„Daňoví poplatníci nebudú znášať žiadne straty,“ zdôraznil Biden. „Namiesto toho budú peniaze pochádzať z poplatkov, ktoré banky platia do fondu na poistenie vkladov. Vďaka opatreniam, ktoré už naše regulačné orgány prijali, by mal mať každý Američan istotu, že jeho vklady budú k dispozícii, ak ich bude potrebovať.“

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Toto povedal Kissinger vo svojom poslednom rozhovore o Rusku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *