Ukrajinci zvažujú premenovať Rusko. Odpoveď prišla veľmi rýchla a tvrdá

zelensky

Ruskí predstavitelia sa ohradili proti ukrajinským rečiam o zmene oficiálneho názvu Ruska na „Moskva“ po tom, ako ukrajinská petícia o možnej zmene názvu získala 25 000 podpisov.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj údajne nariadil ukrajinskému premiérovi Denisovi Šmygalovi, aby „starostlivo“ zvážil premenovanie Ruska na Moskvu, pričom by mal zohľadniť dôsledky podľa medzinárodného práva a to, či je to možné v historickom a kultúrnom kontexte.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mimozemšťania vraj môžu byť medzi nami, tvrdia vedci z prestížneho Harvardu

Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharovová vo vyhlásení zverejnenom v sobotu na Telegrame uviedla, že Zelenskyj sa snaží vytvoriť „protiruskú Ukrajinu“.

Na správu reagoval aj Dmitrij Medvedev, blízky spojenec prezidenta Vladimira Putina a podpredseda ruskej Bezpečnostnej rady, ktorý podľa denníka Novaja gazeta uviedol, že o zmene názvu neuvažujú.

„Kyjevský najvyšší nacista [Zelenskyj] dal pokyn, aby sa vypracovala otázka premenovania Ruska na Moskvu. Nuž, čo na to povedať… Naša odpoveď? Nie, samozrejme, že nie,“ povedal Medvedev.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Prví Slováci v Chorvátsku hlásia astronomické ceny. Neuveríte, koľko zaplatili

V petícii sa uvádza, že názov „Moskva“ sa „používal v európskych a niektorých ázijských jazykoch“ a objavil sa „na mnohých historických mapách zo 16. – 19. storočia, ktoré vznikli v Európe pred a po premenovaní Moskovskej ríše na Všeruskú ríšu“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *