Americký herec Steven Seagal sa označil za miliónpercentného Rusa a totálne naložil na jeho rodnú Ameriku

gettyimages 163605519 custom 7e402cf69e11affd5d5c566b75b3c2c64a151b75 scaled

Steven Seagal sa označil za „miliónpercentného Rusa“, niekoľko týždňov po tom, ako vyšlo najavo, že mu prezident Vladimir Putin udelil medailu Rádu priateľstva za jeho prácu na podporu národa.

Seagal, ktorý je označovaný za osobitného predstaviteľa ruského ministerstva zahraničných vecí pre rusko-americké humanitárne vzťahy, sa vyjadril počas pondelkovej účasti na zakladajúcom podujatí Medzinárodného hnutia Rusov v Moskve.

Skupina bola založená s cieľom spojiť rusofilov z rôznych krajín, aby presadili pozitívnejší príbeh a pomohli zrušiť sankcie Európskej únie voči Rusku, ktoré boli sprísnené v súvislosti s inváziou krajiny na susednú Ukrajinu.

Sedemdesiatročný Seagal, ktorý sa narodil v Michigane, na podujatí povedal o svojej výchove: „Môj otec bol čistý Rus a ja som vyrastal v čistej ruskej domácnosti, pretože moja matka bola úplne ponorená do ruskej kultúry a nemala rodičov.“

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Sem do Chorvátska radšej necestujte. Pozrite sa, čo vypúšťajú do mora

„Takže som vyrastal s ruskou kultúrou,“ pokračoval. „Vyrastal som v láske k Rusku a od malička som miloval všetko, čo som sa o ňom naučil. A pre mňa som na milión percent rusofil a na milión percent Rus.“

Herec a majster bojových umení tiež obvinil svoje rodné Spojené štáty, že vynakladajú „miliardy dolárov na dezinformácie, lži“ v kampani, ktorá sa podľa neho „snaží zdiskreditovať, demoralizovať a zničiť vznikajúcu morálku Ruska“. Je to ruská doktrína nenávisti.“

Dodal, že „viac ako polovica ľudí v Amerike v skutočnosti miluje Rusko a Rusov a vie, že im klamú“.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zmutované šváby sa premnožili v obľúbenej destinácii Slovákov

Seagalove vyjadrenia prišli niekoľko týždňov po tom, ako ruská vláda oznámila, že dostal medailu Rádu priateľstva za „veľký prínos k rozvoju medzinárodnej kultúrnej a humanitárnej spolupráce“.

Toto ocenenie, ktoré v roku 1994 založil bývalý prezident Boris Jeľcin, sa udeľuje za prácu Rusov a cudzincov zameranú na zlepšenie života ruského ľudu.

Medzi ďalšími významnými nositeľmi Rádu priateľstva Ruska boli bývalý šéf Medzinárodného olympijského výboru Jacques Rogge a Christine Lagardeová, prezidentka Európskej centrálnej banky a bývalá výkonná riaditeľka Medzinárodného menového fondu.

Bratranec zosnulej kráľovnej Alžbety II., princ Michael z Kentu, vrátil svoju medailu Rádu priateľstva po tom, ako Rusko vo februári 2022 napadlo Ukrajinu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *