Americký Microsoft sa snaží udržať si prítomnosť v Rusku

building g41f564df2 1920

Spoločnosť Microsoft sa snaží udržať si svoju prítomnosť na ruskom trhu a snaží sa pokračovať v spolupráci so spoločnosťami, na ktoré sa nevzťahujú sankcie USA, informovali v piatok ruské médiá s odvolaním sa na zdroje z IT odvetvia.

„Od začiatku roka začali viaceré ruské zastúpenia medzinárodných spoločností dostávať listy alebo ústne ponuky od spoločnosti Microsoft na pokračovanie spolupráce … Microsoft nechce prísť o ruských zákazníkov, preto nezatvára svoju právnickú osobu v Rusku, snaží sa nájsť spôsoby, ako pokračovať v podpore softvéru a vydávaní aktualizácií,“ uviedol zdroj novín.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Sem do Chorvátska radšej necestujte. Pozrite sa, čo vypúšťajú do mora

Podľa správy približne 1 000 spoločností dostalo listy s ponukou na predĺženie softvérových licencií.

Zdroj z radov distribútorov médiám povedal, že ruské podniky majú stále dopyt po produktoch Microsoftu a softvér IT gigantu sa dodáva v krabicových verziách prostredníctvom paralelného dovozu.

Spoločnosť Microsoft si bude môcť ešte nejaký čas udržať svoj vplyv na ruský biznis, povedal médiám Viktor Petrov, riaditeľ výskumného a vývojového centra ruskej IT spoločnosti IVA Technologies. Uviedol, že viacerí zákazníci nemôžu začať používať iné operačné systémy a kancelársky softvér pre nedostatok rozpočtu a analógov. Petrov sa však domnieva, že ruské spoločnosti prejdú na domáci softvér kvôli politike ruskej vlády v sektore IT.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mimozemšťania vraj môžu byť medzi nami, tvrdia vedci z prestížneho Harvardu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *