Západ pod vedením USA sa snaží vyvolať konflikt medzi Ruskom a Čínou, tvrdí minister obrany Šojgu

minister obrany sojgu

Keďže India bude v roku 2023 predsedať Šanghajskej organizácii spolupráce (ŠOS), jej hlavné mesto Naí Dillí v piatok hostí samit šéfov obrany ŠOS, na ktorom sa bude diskutovať o regionálnych a globálnych bezpečnostných hrozbách.

„Nepriateľské akcie na Ukrajine potvrdzujú, že Západ pod vedením USA sa snaží zatiahnuť ostatné krajiny do vojenskej konfrontácie s Moskvou a Pekingom“, uviedol v piatok ruský minister obrany Sergej Šojgu na prebiehajúcom samite ministrov obrany členských štátov Šanghajskej organizácie spolupráce (ŠOS).

„Washington a jeho komplici dnes realizujú svoj strategický plán, ktorý spočíva v provokovaní iných krajín do vojenskej konfrontácie s … predovšetkým s Ruskom a Čínou. Jasným potvrdením tejto zločineckej politiky je konflikt na Ukrajine. Jej skutočným cieľom je spôsobiť Rusku strategickú porážku, ohroziť Čínu a udržať si monopolné postavenie vo svete,“ vysvetlil Šojgu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Do Čiech prišiel super lacný poľský reťazec. Tie ceny sú extrémne

Spojené štáty sa snažia reformovať systém medzinárodných vzťahov vytváraním kontrolovaných regionálnych aliancií, pričom využívajú vydieranie a hrozby, zdôraznil minister.

O konflikte na Ukrajine

Skutočným cieľom Západu v ukrajinskom konflikte je strategicky poraziť Rusko, ohroziť Čínu a udržať si monopolné postavenie vo svete, povedal ruský minister obrany Sergej Šojgu.

Od začiatku „špeciálnej vojenskej operácie na Ukrajine“ (ako nazývajú agresívnu inváziu Rusi na Ukrajine) boli proti Rusku nasadené bojové kapacity takmer všetkých krajín Severoatlantického vojenského bloku, uviedol šéf rezortu obrany.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Do Čiech prišiel super lacný poľský reťazec. Tie ceny sú extrémne

„Západ vopred demonštroval svoju pripravenosť na konfrontáciu s Ruskou federáciou. Proti Rusku boli okamžite uvalené rozsiahle sankcie, boli zorganizované dodávky zbraní na Ukrajinu, spravodajská podpora, vojenskí poradcovia a žoldnieri,“ poznamenal Šojgu.

Snahy Západu ovplyvniť partnerov Moskvy s cieľom izolovať Rusko a zdiskreditovať jeho vedenie zlyhávajú, uviedol minister obrany.

„Na pozadí špeciálnej vojenskej operácie pokračujú pokusy ovplyvniť partnerov Ruska, aby ho (Moskvu) izolovali. Začala sa masívna informačná kampaň s cieľom zdiskreditovať ruské vedenie a jeho politiku. Prejavuje sa neochvejná ochota stupňovať celoplošný tlak bez ohľadu na súčasné poškodenie ich ekonomických a politických záujmov,“ zdôraznil Šojgu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *