Amerika práve uskutočnila niekoľko náletov v Sýrii

Untitled 7 3

Spojené štáty uskutočnili letecké útoky na Iránom podporovanú skupinu v Sýrii po tom, ako pri útoku podozrivého dronu iránskej výroby na koaličnú základňu na severovýchode krajiny zahynul americký kontraktor.

Podľa Pentagónu bolo pri štvrtkovom útoku na koaličnú základňu zranených päť príslušníkov amerických ozbrojených síl a jeden ďalší americký dodávateľ.

Dvoch zranených príslušníkov služby ošetrili na mieste, zatiaľ čo ďalších troch a zraneného dodávateľa previezli do zdravotníckych zariadení v Iraku.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ďalší brutálny útok medveďa v Detve. Muži majú poranené tváre aj končatiny

Americký minister obrany Lloyd Austin neskôr vo štvrtok vo vyhlásení uviedol, že americké centrálne velenie reagovalo na útok „presnými leteckými útokmi “ na zariadenia vo východnej Sýrii, ktoré využívajú skupiny napojené na iránske Revolučné gardy.

Ministerstvo obrany uviedlo, že spravodajská komunita zistila, že dron použitý pri útoku na koaličnú základňu bol iránskeho pôvodu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ďalší brutálny útok medveďa v Detve. Muži majú poranené tváre aj končatiny

„Letecké útoky boli vykonané v reakcii na dnešný útok, ako aj na viacero nedávnych útokov na koaličné sily v Sýrii“, ktoré uskutočnili skupiny napojené na Revolučné gardy, uviedol Austin.

V noci sa na sociálnych sieťach objavili videá, ktoré údajne ukazujú výbuchy v sýrskej provincii Dajr az-Zaur, strategickej provincii, ktorá hraničí s Irakom a obsahuje ropné polia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *