Aplikujte v júli a zozbierate kilogramy uhoriek. Budú veľké a zdravé

uhorky
Staň sa zdrojom inšpirácie pre svojich priateľov – zdieľaj článok, ktorý ťa zaujal!

Júl je čas, keď sa v našich záhradách čoraz viac osmeľujeme a hľadáme prvé plodiny. Bohužiaľ, niektoré z nich si ešte musíme zaslúžiť.

Z tohto dôvodu vám ponúkame prírodné hnojivo na uhorky, vďaka ktorému budete zbierať kilá a kilá uhoriek. Okrem toho budú veľké a zdravé. Určite ho vyskúšajte už tento víkend.

Hnojenie uhoriek doma

Hnojenie uhoriek doma je jedným z najjednoduchších a najúčinnejších spôsobov, ako sa tešiť z krásnej a dobrej úrody.

Nič vás to nestojí, tak prečo si neprečítať aj tento článok?
Ako najlepšie kompostovať v zime? Metóda skúseného záhradkára

Stačí, ak v júli použijete jedno z uvedených hnojív a o vlastnej úrode ani nebudete vedieť. Za zmienku stojí, že tieto riešenia sú úplne ekologické a prírodné. Nemusíte sa obávať, že by akokoľvek ovplyvnili chuť vašich uhoriek.

Začnime najjednoduchšou metódou, a to vaječnými škrupinami. Očistené, rozdrvené a vysušené škrupiny zalejte vodou. Po 2 týždňoch vytvoríte prípravok na hnojenie uhoriek s veľkým množstvom vápnika.

Táto bylinka je zárukou dobrej úrody.

Ak máte po ruke poľnú prasličku, nezabudnite ju pokrájať a zaliať 10 litrami vody. Už po 5 dňoch kvasenia ju jednoducho zrieďte vodou v pomere 1:5 a použite ako postrek alebo tekuté hnojivo na uhorky.

Nič vás to nestojí, tak prečo si neprečítať aj tento článok?
Bude Slovensko na Vianoce zasnežené? Takáto je predpoveď

Je to jedna z najlepších metód hnojenia uhoriek. Tento prípravok nielen urýchli a posilní kvitnutie a plodenie uhoriek, ale ich aj ochráni pred chorobami a škodcami. To všetko vďaka vysokej dávke kremíka obsiahnutého v prasličke.

Vyhnite sa týmto chybám pri hnojení uhoriek

Len nezabudnite, že v záujme svojich rastlín nesmiete hnojiť nadmerne. Cieľom hnojenia uhoriek je dodať im potrebné živiny a posilniť rastliny pred tým, ako začnú plodiť.

Nič vás to nestojí, tak prečo si neprečítať aj tento článok?
Naša krajina vymiera. Na Slovensku sa rodí každým rokom menej detí

Rozhodne v tomto období nepoužívajte dusíkaté hnojivá, pretože len urýchlite rast zelenej hmoty, čo obmedzí vývoj plodov. Namiesto toho sa zamerajte na to, aby ste uhorkám dodali kremík a draslík.

Nezabúdajte ani na to, aby ste pôdu pod uhorkami príliš nekysali, pretože kyslá pôda je zárukou slabých výnosov. Vyhnite sa tiež hnojeniu uhoriek pred silnými dažďami, pretože voda môže zmyť všetok použitý prípravok.


Staň sa zdrojom inšpirácie pre svojich priateľov – zdieľaj článok, ktorý ťa zaujal!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *