Asi aj vy máte v chladničke tento otvor, ktorý by ste mali skontrolovať

chladnicka

Chladnička je nepostrádateľný spotrebič, ktorý nájdeme v každej domácnosti. Môžeme v nej chladiť pokrmy a výrobky, aby sa nepokazili. Venovali ste však pozornosť malému otvoru, ktorý obsahuje? Je veľmi dôležitý.

Každodenný život sa bez chladničky v skutočnosti nezaobíde. Nevieme si bez nej predstaviť ani jeden deň. Hoci zvyčajne funguje perfektne, niekedy má menšie alebo väčšie poruchy. Často sa pod ňou zhromažďuje voda.

Môže za to malý otvor v chladničke, alebo skôr jej upchatie. Preto sa oplatí skontrolovať to skôr, ako zavoláte servisné oddelenie. Možno zistíte, že stačí odblokovať odtok vody pri odmrazovaní. Musíte len vedieť, kde sa nachádza.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Na Slovensko ide víchrica! Pripravte sa na vietor aj sneženie

Vaša chladnička má rôzne zákutia. Kde nájdete odtokový otvor?

V moderných spotrebičoch sa nachádza v samotnej chladničke, na zadnej stene chladničky. Ak otvor nejakým spôsobom zablokujete, v určitom okamihu začne voda vytekať na dno chladničky a potom na podlahu.

Odtoková rúrka sa s najväčšou pravdepodobnosťou upchá, keď sa do nej dostanú zvyšky potravín. Často zamrzne, v takom prípade stačí naliať dovnútra trochu horúcej vody, aby sa prietok odblokoval.

Ako odblokovať odtokový otvor?

Odstráňte všetko, čo sa nachádza v jeho blízkosti. Pomocou vatovej tyčinky vytiahnite všetky nečistoty, ktoré sa nahromadili na okraji. Potom tam vložte tlakový rozprašovač alebo obyčajnú striekačku. Nalejte doň horúcu vodu a tlačte ju dovnútra, kým nebudete počuť zvuk kvapkajúcej vody do odtokovej misky.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zamrazte zakysanú smotanu. Je to trik skúsenej kuchárky

Dávajte však pozor, aby jej nebolo príliš veľa. Prípadný prebytok utrite handričkou. Do odtokového otvoru môžete naliať aj zmes horúcej vody a jedlej sódy. Tento priestor sa oplatí pravidelne čistiť, aby ste predišli katastrofe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *