Asi neviete, na čo slúži toto malé vrecko na rifliach. Ostanete veľmi prekvapený

rifle

Mince? Rúž? Prstene? Malé vrecko vo vašich džínsoch sa pravdepodobne používalo na všetky tieto veci, ale dôvod, prečo bolo skutočne vytvorené a na aký účel malo slúžiť, môže niektorých prekvapiť.

Väčšina z nás, ktorí vlastníme aspoň jeden pár džínsov, sme sa pri nejednej príležitosti zamýšľali nad ich rôznymi súčasťami. Najväčšou záhadou pre mnohých je účel malého vrecka, ktoré sa nachádza hneď vedľa väčšieho predného vrecka. Ukázalo sa, že v tomto prípade sa musíte vrátiť do minulosti.

Prečo malé vrecko v džínsoch? Málokto vie, na čo vlastne slúžilo

Malé vrecká v džínsoch umiestnené na prednej strane niekedy vzbudzovali zvedavosť mnohých majiteľov tohto typu nohavíc. Zaujímavá je ich veľkosť, ktorá ich v súčasnosti robí málo použiteľnými. Ukazuje sa, že to tak nebolo vždy, pretože v dávnych dobách mali dôležitý účel. Išlo o vrecko, v ktorom boli umiestnené vreckové hodinky.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Rozsypte toto po dome a pavúky od vás utečú a už sa nevrátia

Podľa portálu Insider bolo vytvorené podľa návrhu Leviho Straussa a Jacoba Davisa v roku 1873 ako súčasť pôvodných „dungarees“. Malé vrecko, ako ho poznáme dnes, bolo súčasťou modrých džínsov sériovo vyrábaných spoločnosťou Levi Strauss & Co. až v 90. rokoch 19. storočia. Potom sa cieľovými zákazníkmi pracovných nohavíc stali tesári, železničiari, farmári a baníci. Zaujímavé je, že v oblekových nohaviciach boli zbytočné, pretože práve v sakách, ktoré mali vnútorné vrecká, sa umiestňovali hodinky.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Dávate si kávu s mliekom a cukrom? Pozrite sa, čo vám to robí s telom

Nohavice s malým vreckom alebo „nohavice s piatimi vreckami“. Dnes je to takmer zbytočné

Dnes sú malé vrecká charakteristickým prvkom a pozostatkom starých čias. Nemajú žiadne využitie, pretože v súčasnosti už takmer nikto nenosí vreckové hodinky. Ľudia si skôr kontrolujú čas na telefóne alebo na náramkových hodinkách. Malé vrecká sa stále objavujú v súčasných dizajnoch, len aby sa zachovala celistvosť pôvodného dizajnu. Niektorí však navrhujú používať ich napríklad na mince, lístky, drobné šperky alebo kľúče.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *