Namočte handričku a naneste ju na silikón v kúpeľni. Plesne a iný „hnus“ zmiznú do 10 minút

plesen kupelna

Čistenie kúpeľne je pre mnohých ľudí skutočnou nočnou morou. Miestnosť je väčšinou malá, ale je v nej toľko vecí, ktoré si vyžadujú pozornosť, že to niekedy jednoducho odkladáme a odkladáme na neurčito. S odstupom na vrchole najmenej obľúbených povinností je objímanie silikónu.

Silikón, ktorý sa nachádza na okraji sprchovej vaničky alebo vane, vám môže spôsobiť poriadny bolehlav. Bráni vode, aby sa dostala tam, kam nechceme. Zároveň zadržiava veľa vlhkosti. A prakticky neustála vlhkosť, teplo a zvyčajne aj tma sú ideálnymi podmienkami pre rast plesní.

Huby a iné „fuj“ ukryté v silikóne

Tmavé, dokonca čierne škvrny na silikóne nie sú ničím, čo by sme chceli v našej kúpeľni vidieť. Koniec koncov, máme sa v nej umývať, preto sa oplatí udržiavať čistotu aj v samotnej vani alebo sprche. Aby sa to však podarilo, musíte si dať záležať – však? No ako sa ukazuje, nie nevyhnutne.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zapáchajú nakladané uhorky a majú horkú chuť? Všetko kvôli bežnej chybe

Na Instagrame používateľky jessicamay_home sa nedávno objavilo video s trikmi, ako vyčistiť rôzne kúpeľňové kúty. Žena sa chce podeliť o svoje spôsoby, vďaka ktorým jej domov jednoducho žiari. Medzi nimi je práve patent na plesne v kúpeľni.

Rýchle, jednoduché a lacné

V obchodoch si môžeme kúpiť celý rad špecifík, ktoré nám pomôžu vysporiadať sa s týmto problémom, ale po prvé, niečo stoja a po druhé, sú naozaj žieravé. Vyzerá to však tak, že toxické a silné čistiace prostriedky môžeme vrátiť tam, odkiaľ sme ich dostali, pretože problém plesní na silikóne dokonale vyrieši niečo, čo už máme doma. Príspevok sa páčil viac ako 60 000 používateľom. Zdá sa teda, že triky naozaj zachraňujú mnohé kúpeľne – a zničené nervy.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Piť túto šťavu je ako poklad pre telo. Tie učínky sú úžasné

Ako vyčistiť pleseň zo silikónu? Jednoducho vezmite handričku a namočte ju do najbežnejšieho potravinárskeho octu. Potom ju priložte na miesta, kde sa pleseň nachádza, a nechajte pôsobiť 10 minút. Po uplynutí tejto doby môžeme ešte zľahka pretrieť handričkou silikón a voilá! Obávate sa, že sa v kúpeľni bude držať nie príliš príjemná vôňa octu? Našťastie tento výrobok veľmi rýchlo vydýchnete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *