Babička poradila domáce prípravky proti komárom. Tie z drogérie môžete vyhodiť

komare 1

Komáre sú v lete skutočným problémom. Niet divu, že každý hľadá patent, ako sa ich zbaviť. Prečítajte si o domácich prostriedkoch proti komárom a tento hmyz už pre vás nebude predstavovať problém.

Letné obdobie je časom, keď sa nenásytné komáre prebúdzajú a hľadajú potravu. Naša krv (bohatá na bielkoviny) je pre komáre skutočnou pochúťkou. Ako účinne odpudzovať tento dotieravý hmyz? Zabudnite na kupované spreje a vyskúšajte domáce patenty.

Ako odpudzovať komáre?

Existujú rôzne metódy na odpudzovanie komárov. Väčšinou si kupujeme spreje v drogérii. Fungujú však len na krátky čas. Čo teda môžete urobiť, aby ste sa komárov zbavili nadobro? Ako vždy, na pomoc prichádzajú nenahraditeľné domáce prostriedky. Jedným z nich sú esenciálne oleje, ktoré sú skvelé na odpudzovanie komárov. Pred použitím ich treba zriediť. Napríklad: zmiešajte mandľový olej s vodou v pomere 1:10 a nastriekajte ho len na pokožku alebo oblečenie. Oplatí sa tiež vysadiť si doma bylinky (napr. mätu, bazalku, rozmarín). Aj tie budú účinné pri zbavovaní sa komárov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Operte si topánky v práčke, aby boli ako nové a nezničili ste ich

Domáce prostriedky proti komárom

Existuje pomerne veľa metód, ako sa komárov z vášho prostredia zbaviť. Sú jednoduché a nevyžadujú si veľa peňazí. Tu sú domáce prostriedky na komáre.

náramok proti komárom

Ak sa chcete chrániť pred komármi, vyrobte si náramok zo šnúrky. Namočte ho do esenciálneho oleja (klinčekový, mandľový, levanduľový, citrónový, borovicový). Pri kontakte s pokožkou vytvorí ochrannú bariéru.

Buďte v pohybe

Komáre štípu, keď stojíte alebo sedíte na jednom mieste. Je to obzvlášť viditeľné v záhrade alebo pri jazere. Snažte sa byť stále v pohybe. Potom sa vyhnete uštipnutiu. Ak to nie je možné, postriekajte si pokožku sprejom na báze esenciálnych olejov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Toto s vami urobí jeden strúčik cesnaku, ak ho budete jesť denne

ryby na komáre

V boji proti komárom môžete využiť ich prirodzených nepriateľov. Medzi ne patria gupky a iné malé rybky, ktoré žijú v jazierku. Tie požierajú larvy komárov, takže hmyzu je oveľa menej.

nenosiť tmavé oblečenie
Ukázalo sa, že tmavé oblečenie veľmi silno priťahuje komáre. Je to preto, že priťahujú slnečné lúče a rýchlejšie sa zahrievajú. V dôsledku toho sa viac potíte. Vyberajte si svetlé oblečenie a oblečenie s dlhými rukávmi.

noste čisté ponožky

Zápach spotených nôh tiež priťahuje komáre, preto v lete noste ponožky z prírodných materiálov a často ich meňte. Samozrejme, dbajte aj na hygienu nôh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *