Babička prezradila, čo vysadiť pri čučoriedkach. Budete mať najlepšiu úrodu

cucoriedky

Čučoriedky sa pevne usadili v mojej záhrade a špajze. Sú chutné, zdravé a vďačné za pestovanie. Vďaka niekoľkým jednoduchým trikom od mojej babičky si v sezóne užívam plné košíky ovocia.

Čo potrebujú ovocné kríky, aby zdravo rástli a prinášali krásnu úrodu? Ukázalo sa, že okrem slnka, vody a hnojiva potrebujú aj správne susedstvo. Moja babička mi povedala, čo treba zasadiť vedľa čučoriedok.

Slováci milujú čučoriedky

Čučoriedky sú jedným z mojich najobľúbenejších druhov ovocia, ktoré výborne chutia ako čerstvá prísada do koláčov a dezertov, ale sú skvelé aj na prípravu zálievok, napríklad džemu.

Stabilný prísun tohto sladkého ovocia v sezóne mi zabezpečuje moja vlastná záhrada. Správna starostlivosť o túto ľahko pestovateľnú rastlinu spočíva najmä v pravidelnom zalievaní a hnojení dvakrát ročne špeciálnymi prípravkami.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pestujete papriky, uhorky alebo paradajky? Táto živina ich posilní

Dôležité však je, ako sa správame nielen k samotným kríkom, ale aj k ich okoliu, presnejšie k tomu, čo tam vysadíme. Keďže mi babička poradila, ktoré rastliny si s čučoriedkami „rozumejú“, nemôžem sa sťažovať na nedostatok plodov.

Vysaďte tieto rastliny vedľa čučoriedok

Dobrým susedstvom pre čučoriedky je blízkosť rastlín, ktoré po prvé, nebudú brať kríkom cenné slnečné svetlo a po druhé, nebudú ich pripravovať o dôležité živiny. Pôjde o druhy, ktoré uprednostňujú kyslú pôdnu reakciu a vďaka svojim odpudzujúcim vlastnostiam budú odpudzovať škodcov.

Čučoriedky budú krásne rásť v spoločnosti zeleniny a byliniek – reďkovky, cibule, petržlenu, kôpru, pažítky, bazalky a tymiánu. V blízkosti kríkov sa oplatí vysadiť aj kvety. Plodom sa bude páčiť blízkosť azaliek, vresov, rododendrónov a vlčí bôb.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Najzdravší chlieb na raňajky. Jedzte ho a sledujte, ako schudnete

Babička mi tiež povedala, že čučoriedka ožije, ak ju vysadíme vedľa šťaveľa, brusnice, čučoriedky alebo kolkvičky, ako aj borievky a medovky. Ihličnany, podobne ako čučoriedky, majú tiež rady kyslú pôdu.

Nikdy ich nevysádzajte v blízkosti čučoriedok

Ukazuje sa, že čučoriedky majú nielen svoje susedské preferencie, ale aj výrazné antipatie k tejto téme. Niektoré rastliny berú čučoriedkam slnečný svit a cenné živiny.

Pokiaľ je to možné, vyhnite sa výsadbe väčších ovocných stromov – jabloní a rozprestierajúcich sa orechov – v blízkosti ovocných kríkov. Pri týchto druhoch môžu naše čučoriedky citeľne zoslabnúť a neprospievať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *