Postrekujte raz za mesiac. Burina nadobro zmizne

burina

Čo by mal mať krásny trávnik? Snívame o sviežej, zelenej tráve s hustými steblami a bez buriny. Burina je postrachom každého záhradníka. Ako sa ich zbaviť raz a navždy?

Či už máte malý kúsok zeme pred domom alebo veľkú záhradu, trávnik je vždy nepostrádateľným prvkom a ozdobou každého pozemku. Tu je niekoľko trikov, ako sa oň postarať.

Domáce prostriedky pre krásny trávnik

Starostlivosť o trávnik nemusí byť drahá. Hoci regály obchodov sú preplnené špecifickými výrobkami, hnojivami a kondicionérmi na starostlivosť o trávnik, oplatí sa používať lacnejšie a bežne dostupné výrobky, ktoré má každý doma.

Dobrou alternatívou k drahým hnojivám je epsomská soľ, známa aj ako horká soľ. Jej zloženie je ideálne na hnojenie trávnika. Jej bohatý obsah horčíka, dusíka a fosforu podporuje rast rastlín.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Každé ráno pite toto smoothie. Vaše črevá budú ako nové a vy ako nový

Na dosiahnutie požadovaného účinku stačí zriediť malé množstvo soli (približne dve čajové lyžičky) v 4 l vody a týmto odvarom posypať trávnik každý mesiac.

Ocot bojuje proti burine

Ocot je ďalší bežne dostupný a lacný produkt, ktorý má doma každý a ktorý pomôže pri starostlivosti o trávnik. Táto kyselina je výborná nielen na boj proti usadeninám vodného kameňa z rýchlovarnej kanvice alebo kúpeľňových armatúr, ale aj proti… burine v záhrade.

Púpava, ďatelina, skorocel alebo okopávka sú skutočnou nepríjemnosťou pre každého záhradkára. Burina vyzerá nevzhľadne a navyše zahlcuje trávnik, preto sa oplatí zbaviť sa jej.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zmiešajte tieto dve zvláštne ovocia a začnete chudnúť

Môžete to urobiť lacno a rýchlo pomocou octu. Stačí naliať ocot do fľaše s rozprašovačom a postriekať jednotlivé buriny na trávniku.

Ďalšie domáce prostriedky na starostlivosť o trávnik

Častým problémom trávnikov sú aj hubové ochorenia. Na ich prevenciu výborne poslúži škorica, ktorou denne ochucujeme koláče a zákusky.

Toto aromatické korenie má silný protiplesňový účinok a je tiež skvelé pri potláčaní plesní a pomáha odstraňovať nadmernú vlhkosť. Vďaka tomu bude váš trávnik rásť zdravo a bude vyzerať skvele.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *