Biden ťahá USA do tretej svetovej vojny, odkázal Trump

biden

Bývalý prezident Donald Trump, ktorý v súčasnosti vedie v prieskumoch verejnej mienky v boji o republikánsku nomináciu na prezidenta v roku 2024, sa ohradil proti rozhodnutiu prezidenta Bidena schváliť vyslanie kazetových bômb na Ukrajinu a tento týždeň povedal, že Biden touto najnovšou eskaláciou „zatiahol“ Američanov do tretej svetovej vojny.

„Joe Biden by nás nemal posielaním kazetových bômb na Ukrajinu ďalej ťahať do tretej svetovej vojny – mal by sa snažiť ukončiť vojnu a zastaviť strašnú smrť a ničenie spôsobené nekompetentnou administratívou,“ uviedol v utorkovom vyhlásení.

„Táto nevybuchnutá kazetová munícia bude zabíjať a mrzačiť nevinných ukrajinských mužov, ženy a deti ešte celé desaťročia, dlho po tom, ako sa vojna – modlíme sa – skončí,“ pokračoval Trump.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zmutované šváby sa premnožili v obľúbenej destinácii Slovákov

Prezident Biden aj ministerka zahraničných vecí Blinkenová tento týždeň priznali, že Ukrajine dochádza munícia. Biden v piatok povedal Fareedovi Zakariovi zo CNN, že presun je nevyhnutný, pretože Kyjevu „dochádza munícia“ po 500 dňoch vojny, čo je pochmúrny míľnik dosiahnutý v sobotu.

„Z mojej strany to bolo veľmi ťažké rozhodnutie. A mimochodom, diskutoval som o tom s našimi spojencami, diskutoval som o tom s našimi priateľmi na kopci,“ vysvetlil. Potom bez okolkov vyhlásil: „Ukrajincom dochádza munícia.“

Trump sa vo svojich čerstvých vyhláseniach venoval aj tomuto priznaniu, keď povedal, že ak je pravdivé, „len ďalej zdôrazňuje naliehavosť okamžitej deeskalácie tohto krvavého, nebezpečného a nekontrolovateľného konfliktu“.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mýtne brány v Chorvátsku skončia. Platiť si budete za kilometre takto

„Určite to znamená, že by sme nemali posielať Ukrajine posledné zásoby v čase, keď sú naše vlastné arzenály podľa krivého Joea Bidena tak nebezpečne oslabené,“ tvrdil bývalý prezident a zopakoval, že odovzdanie desiatok miliárd Kyjevu „nesmierne oslabilo“ USA.

„Joe Biden nás zbytočne a nebezpečne vedie do tretej svetovej vojny, ktorá by bola nepredstaviteľnou nočnou morou – vyhladením!“ dodal. Trump uzavrel.

Opačný názor pritom tento týždeň v rozhovoroch vyjadril samotný bývalý Trumpov viceprezident…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *