Ukrajinský veľvyslanec skritizoval vlastného prezidenta. Toto si dovolil na Zelenského

zelensky

Reakcia ukrajinského prezidenta Zelenského na požiadavku vďaky od jedného z jeho západných podporovateľov bola nemiestna, povedal vo štvrtok pre Sky News kyjevský veľvyslanec v Londýne Vadim Pristayko. Zelenskyj sarkasticky reagoval na výzvu britského ministra obrany Bena Wallacea, aby Kyjev prejavil určitú vďačnosť za všetku západnú pomoc, ktorú dostáva.

„Nemyslím si, že tento sarkazmus je zdravý,“ povedal diplomat s odkazom na to, že Zelenskyj navrhol, aby sa údajne každé ráno zobudil a poďakoval Wallaceovi za to, čo urobil. Takéto verejné prejavy len dokazujú, že Kyjev a jeho západní podporovatelia nie sú takí jednotní, ako by chceli vyzerať, dodal veľvyslanec.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zistilo sa, že tieto vegánske produkty obsahujú rovnakú zložku, ako lepidlo na tapety

„Nemusíme ukazovať… Rusom, že medzi nami… niečo je. Musia vedieť, že pracujeme spoločne,“ povedal Pristayko a vyslovil sa za diskrétnejší spôsob urovnávania sporov. „Ak sa niečo stane, Ben [Wallace] mi môže zavolať a povedať mi všetko, čo chce,“ povedal.

Krátka roztržka medzi Zelenským a americkými a britskými predstaviteľmi prišla po tom, ako ukrajinský prezident v pondelok zaútočil na NATO za to, že Kyjevu neposkytlo časový plán členstva, a obvinil blok pod vedením USA, že Ukrajine neprejavuje náležitý rešpekt. Podľa denníka Washington Post bolo vedenie USA „rozzúrené“ Zelenského výrokmi.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Čech našiel spôsob, ako predĺžiť životnosť tužkových bateriek

Wallace potom povedal, že určitá vďačnosť zo strany Kyjeva je na mieste, a dodal, že jeho západní podporovatelia „nie sú Amazon“. Spomenul aj sťažnosti niektorých amerických predstaviteľov, ktorí mu povedali, že Ukrajina sa niekedy správa k USA ako k internetovému obchodu.

Zelenskyj potom na tlačovej konferencii povedal, že Ukrajina „bola vždy vďačná“, a vyzval Wallacea, aby mi „napísal, ako byť vďačný“, a prisľúbil, že jeho rady poslúchne v odpovedi, ktorú Pristayko označil za sarkastickú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *