Bývalého ministra obrany Naďa si vybrali ako poradcu do tejto krajiny. Chcú jeho skúsenosti

jaroslav nad

Bývalý slovenský minister obrany, Jaroslav Naď, prijíma prestížnu pozíciu odborného poradcu českej ministerky obrany Jany Černochovej, a to od 1. novembra tohto roku. Hlavným cieľom jeho práce bude spravovať a rozvíjať vzťahy v oblasti zahraničnej politiky a česko-slovenskej obrannej a priemyselnej spolupráce. Túto dôležitú správu oznámilo české ministerstvo obrany v stredu.

Jaroslav Naď sa teší na túto novú výzvu vo svojej kariére a považuje ju za výnimočnú príležitosť na ďalšiu profesionálnu expanziu.

Bude pracovať v rámci Agentúry pre medzivládnu obrannú spoluprácu (AMOS) ministerstva obrany Českej republiky.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zmiešajte si doma tieto veci a zamrznuté okná auta budú preč v sekunde

Ministerka Černochová vyjadrila svoju radosť z nadchádzajúcej spolupráce a zdôraznila, že plánuje využiť jeho bohaté skúsenosti na prospech ich spoločnej práce. „Vnímam ho ako skvelého ministra obrany a kolegu a teším sa na našu ďalšiu spoluprácu,“ poznamenala.

Jaroslav Naď poznamenal, že je potešený príležitosťou spolupracovať s českou ministerkou obrany a bude ochotný prispieť svojimi odbornými vedomosťami a skúsenosťami.

Spomenul aj predchádzajúcu spoluprácu medzi oboma rezortmi a zdôraznil, že v minulosti už úspešne realizovali historické projekty na podporu ozbrojených síl oboch krajín.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Maximálne toľkoto sekúnd by ste mali sedieť na veľkej potrebe

České ministerstvo obrany pripomenulo, že v poslednom období intenzívne spolupracovalo so Slovenskom, napríklad pri nákupe bojových vozidiel pechoty (BVP). Česká republika sa tiež aktívne podieľa na ochrane vzdušného priestoru Slovenska a na vojenských operáciách na Slovensku v rámci snahy o posilnenie východného krídla Severoatlantickej aliancie (NATO). Spolupráca týchto dvoch krajín v oblasti obrany má ešte veľa nevyužitých možností na budúcnosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *