Ďalší brutálny útok medveďa na Slovensku. Muža chytil v ovocnom sade

utok medvedda

V utorok (24. 10.) dopoludnia napadol medveď 49-ročného muža v ovocnom sade, nachádzajúcom sa medzi obcami Malinová a Nitrianske Pravno v okrese Prievidza. Informácie o tomto incidente poskytla trenčianska krajská polícia prostredníctvom svojho sociálneho média.

Muž utrpel zranenie na vnútornej časti stehna v dôsledku útoku medveďa. Po poskytnutí prvotnej lekárskej starostlivosti v miestnej nemocnici bol prepustený do domáceho liečenia.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ďalší slovenský klenot končí. Kvalitná mliekareň Selce ukončila výrobu

Starostovia okolitých obcí boli okamžite informovaní o tejto nešťastnej udalosti.

V reakcii na incident zorganizovala polícia popoludní zásahový tím pre medveďa hnedého, ktorý spolu s asistenciou polície prehľadával okolie. Žiaľ, medveďa sa nepodarilo nájsť, a preto je situácia stále nevyjasnená.

Týmto incidentom polícia výrazne upozorňuje verejnosť, aby bola mimoriadne opatrná, ak sa rozhodne ísť na prechádzky v prírode v uvedenej lokalite.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slováci pozor! V týchto potravinách našli červíky, okamžite ich vyhoďte

Predovšetkým je dôležité, aby obyvatelia a návštevníci tejto oblasti dodržiavali opatrenia a usmernenia týkajúce sa bezpečnosti v prítomnosti divokých zvierat.

Napriek tomu, že takéto udalosti sú zriedkavé, je potrebné si byť vedomým potenciálneho rizika a dodržiavať bezpečnostné opatrenia pri kontakte s divokou faunou.

396115798 712525897575812 897752

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *