Nevyhadzujte škrupiny z orechov. Vaše kvety ich budú milovať

orechy

Máte radi vlašské orechy? Určite áno. Sú nielen zdravým občerstvením a skvelým doplnkom koláčov. Ja osobne ich používam celé a z ich škrupín vyrábam hnojivo pre svoje rastliny v záhrade.

Ak teda naďalej vyhadzujete škrupiny vlašských orechov do koša, prestaňte s tým. Plytváte zdravým produktom na domáce hnojivo pre rastliny. V tomto článku vám ukážem, ako použiť škrupiny vlašských orechov.

Aké vlastnosti majú vlašské orechy?

Vlašský orech je v našej krajine veľmi obľúbenou pochúťkou. Nájdeme ich vylúpané takmer na každom trhu. Ja osobne si však najviac cením vlašské orechy zozbierané z vlastného pozemku.

Domáce vlašské orechy majú jedinečné vlastnosti. V prvom rade je to oveľa hodnotnejší produkt ako ten kúpený v obchode. Nejde len o to, že pri domácej úrode nepoužívam zbytočné a škodlivé postreky.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Ženy po 50-tke by nemali konzumovať tieto potraviny. Urýchľujú starnutie

Vlašské orechy sú cenené už desaťročia. V ľudovom liečiteľstve sa považujú za pokladnicu živín. Obsahujú bohaté zásoby železa, bielkovín a mastných kyselín omega-3. Rovnako cenné sú, samozrejme, aj škrupiny vlašských orechov.

Ako používať škrupiny vlašských orechov?

Málokto si uvedomuje, že škrupiny vlašských orechov obsahujú: fosfor, draslík, železo, zinok a horčík. Ak ste niekedy čítali zloženie hnojív pre rastliny, viete, že rastliny potrebujú práve tieto typy makroživín.

Stačí doslova zaliať 2 hrste škrupín 1-1,5 litra vody a variť 20 minút. Hneď ako nálev vychladne, škrupiny vyberte a nálev nalejte do konvičky na zalievanie. Po zriedení vodou v pomere 1:3 ním môžete zalievať rastliny v kvetináčoch a tie, ktoré rastú v záhrade.

Garantujem vám, že nálev ovplyvní rast, odolnosť a intenzitu kvitnutia vašich kvetov. Taktiež poskytuje vynikajúcu bariéru proti škodcom. Šupky používam aj na iný účel.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Postihla vašu úrodu pleseň zemiaková? Postriekajte ich týmto a zachránite ju

Ako čo najlepšie využijete vlašské orechy?

Škrupiny vlašských orechov rozdrvím na menšie kúsky a používam ich ako drenáž pre rastliny v kvetináčoch namiesto keramzitu. Uvoľňujú pôdu a zabezpečujú lepšiu drenáž. Nehrozí, že by sa kvetina preliala.

Škrupiny vlašských orechov sú vhodné aj na mulčovanie. Zmiešam ich s kôrou alebo listami a rovnomerne ich rozprestriem okolo záhradných rastlín. Týmto spôsobom im dodávam potrebné živiny a chránim ich pred škodlivými účinkami nízkych teplôt.

Ako vidíte, vlašské orechy sú naozaj mimoriadne zdravé a hodnotné produkty. Som presvedčený, že odteraz už nikdy nebudete vyhadzovať škrupiny z vlašských orechov do koša.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *