Čajovú lyžičku klinčekov zalejte vodou a užívajte dvakrát denne. Je to elixír mladosti

klinceky

Ako pokožka starne, stráca kolagén, čím sa stáva ochabnutejšou a objavujú sa prvé vrásky. Je to úplne prirodzený proces a nedá sa mu zabrániť, hoci s malou pomocou ho môžete spomaliť. Pomôže vám domáce tonikum, ktoré si vyrobíte z obľúbeného korenia.

Regály obchodov sú preplnené výrobkami proti starnutiu, ktoré majú obnoviť hladkosť, žiarivosť a jemnosť vašej pleti a zakryť všetky vrásky.

Môžete si vybrať z množstva esencií, krémov a masiek. Ak však hľadáte osvedčený domáci prostriedok, ktorý vás nebude stáť majetok, siahnite do zásuvky s koreninami. Nájdete tam skutočnú vitamínovú bombu, ktorá obnoví žiarivú a mladistvú pleť.

Pôsobia ako elixír mladosti. Ako používať klinčeky v starostlivosti o pleť?

Klinčeky, presnejšie sušené kvetné puky klinčekovníka, sú mimoriadne aromatické korenie, ktoré používame najmä pri varení. Nie každý však vie, že s ich pomocou si môžete pripraviť skutočný elixír mladosti, vďaka ktorému bude vaša pleť jemne vypnutá, bez zafarbenia a plná jasu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Viečko na fľaši oleja má skrytú funkciu, o ktorej skoro nikto nevie

To všetko vďaka bohatstvu vitamínov a minerálov, ktoré obsahujú, okrem iného vitamíny A, C, D, E, K, vitamíny skupiny B, omega-3 mastné kyseliny, horčík a zinok. Okrem toho majú antibakteriálne, protizápalové a antioxidačné vlastnosti. Vďaka tomu všetkému pôsobia ako prírodný antioxidant, ktorý môžete používať ako prírodné tonikum.

Domáce tonikum proti starnutiu. Potrebujete len klinčeky a vodu

Ženy s problematickou pleťou, škvrnami, vráskami, nedostatkom pružnosti a žiarivosti by mali siahnuť po klinčekovom toniku. Ako si ho vyrobíte? Je to triviálne jednoduché. Stačí nasypať 1 čajovú lyžičku klinčekov do pohára, zaliať vriacou vodou a prikryť.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Dajte špinavé utierky do mikrovlnky a zapnite. Je to najlepší trik

Nechajte nálev vychladnúť, a keď sa tak stane, sceďte ho a tekutinu nalejte do sklenenej fľaše, najlepšie s rozprašovačom. Ráno a večer si tonikum nastriekajte na vyčistenú tvár a uložte na chladné miesto. Keďže každá pokožka reaguje inak, pred prvým použitím si urobte alergický test.

Klinček na vlasy. Jednoduchý spôsob, ako dosiahnuť lesklé a husté pramene

Klinčeky sa dajú použiť aj v starostlivosti o vlasy. Vo forme oplachu posilní pramene, jemne zakryje šediny, urýchli rast vlasov a zníži ich vypadávanie. Ak si chcete pripraviť domáci oplachovací prípravok, nasypte 1/3 šálky korenia do hrnca, pridajte 1 liter vody a priveďte do varu. Potom počkajte, kým vychladne, prelejte do fľaše a odložte na niekoľko hodín. Používajte ako posledný krok pri umývaní vlasov a neoplachujte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *