Celý život ste vešali toaletný papier zle. Má sa to robiť takto

toaletny papier

Toaletný papier, kto si vie predstaviť každodenný život bez neho? Nech je táto téma akokoľvek triviálna, predstavte si na chvíľu, že práve tento papier vám doma došiel. Úplná panika, však?

Pred rokmi sa téma toaletného papiera stala príčinou sporu medzi vedcami. Vďaka nej vieme, ako by sa mal vešať, a, hrôza, sám som to urobil zle. Určite sa presvedčte, či ste aj vy urobili túto chybu.

Toaletný papier v kúpeľni

Každý, kto týždeň odkladal nákup kúpeľňovej chémie, vie, čo môže znamenať jedna rolka… Zabudli ste niekedy kúpiť toaletný papier? V krízovej situácii si uvedomíme, že je to jedna z mála každodenných položiek, ktorú je ťažké nahradiť.

O to viac prekvapuje, že málokto pri jeho používaní myslí na to, ako ho skladovať. Vieme, že nepoužité rolky skladujeme na suchom mieste, aby nevlhli, ale čo urobíme s rolkou, ktorú práve používame? Sme si istí, že ju používame správne?

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Pred výsadbou uhoriek dajte toto do jamiek. Zaručene budete mať veľkú úrodu

Ako zavesíme toaletný papier?

Nepochybujem o tom, že každý vie, ako sa používa toaletný papier, no vždy, keď som navštívil svoju rodinu, prekvapilo ma, že v kúpeľni majú toaletný papier zavesený opačne. Zo steny alebo na stenu? To je otázka. Rozhodol som sa to preveriť a narazil som na veľmi zaujímavé informácie.

Ukázalo sa, že toaletný papier pred rokmi zaujal Jackie Vernon-Thompsonovú, odborníčku na etiketu. Keďže sa roky hádala s manželom o tom, ako by mal byť toaletný papier zavesený, prišla s iracionálnym nápadom.

Bolo jasné, že ani jeden z nás nie je otvorený zmene v tejto otázke, a tak sme sa dohodli, že jeho spôsob sa bude robiť v kúpeľni na prízemí a môj spôsob na poschodí v hlavnej kúpeľni, povedala.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Po tomto už nikdy nebudete prať na 40 stupňoch. Je to veľká zbytočnosť

Toaletný papier podľa názoru odborníkov

Stále jej to však nedoprialo pokoj. Mňa toto vysvetlenie tiež nepresvedčilo: „nech si ho každý zavesí, ako chce“. Ukázalo sa však, že jediný správny spôsob používania toaletného papiera uviedol sám jeho tvorca Seth Wheeler ešte v roku 1891.

Ten nepochyboval o tom, že toaletný papier treba vešať tak, aby sa špička vysúvala zhora, a teda smerom od steny, nie k nej. V prospech tejto formy používania toaletného papiera hovoria hygienické dôvody. Keď sa toaletný papier nedotýka steny, výrazne sa znižuje možnosť šírenia baktérií, ktoré sú nebezpečné pre naše zdravie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *