Česi našli spôsob, ako lepšie čistiť záchod vidličkou, namiesto kefy

zachodova doska

Ak máte problém s vodným kameňom alebo inými usadeninami na záchodovej mise, často vám pri jej čistení nepomôžu ani bežné čistiace prostriedky, ani bežná kefa. Ako si s takýmito problémami poradiť? Existuje jednoduchý trik.

Problematický vodný kameň

Domácnosti, ktoré sa stretávajú s tvrdou vodou a usadzovaním vodného kameňa, vedia, koľko problémov to môže spôsobiť. Okrem toho, že tvrdá voda často poškodzuje spotrebiče, ako sú práčky a umývačky riadu, zvyčajne zanecháva nevzhľadné škvrny na dreze alebo kohútikoch alebo sa usadzuje napríklad v záchodových miskách.

Odstrániť nečistoty a usadeniny z ťažko prístupných miest v toalete obyčajnou kefou je často nemožné a niekedy nepomáhajú ani špeciálne (a drahé) chemické prípravky s upravenými hlavicami.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ako často by ste mali chodiť na veľkú? Mali by ste spozornieť, ak sa deje toto

Vytvorte nástroj, ktorý sa dostane všade

Skúste teda namiesto toho vyčistiť toaletu kuchynskou hubkou a vidličkou.

Vezmite starú vidličku, ktorú už nepoužijete, a obyčajnú kuchynskú špongiu. Do hubky vyrežte otvory, ktorými prevlečte vidličku, a prilepte ju, ideálne nejakým silným lepidlom.

Vytvorili ste nástroj, ktorý je dostatočne malý na to, aby sa dostal pod okraj misy, a zároveň dostatočne mäkký a pružný na to, aby vyčistil všetky záhyby.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Špeciálny spôsob a kmeň stromu odstránite ľahko a rýchlo. Vedeli ste to?

Na čistenie toalety nepotrebujete chemikálie

Na špongiu jednoducho naneste bežný čistiaci prostriedok alebo taký, ktorý je špeciálne určený na čistenie toaliet, a pustite sa do práce.

Na čistenie toalety však nemusíte vždy používať drahé komerčné čistiace prostriedky. K dobrému čisteniu vám môže pomôcť aj jedlá sóda alebo kyselina citrónová, ktoré vás takmer nič nestojí a nemajú žiadny vplyv na životné prostredie. Často sa na tento účel odporúča aj kola, ktorá dokáže záchodovú misu zbaviť všetkých nahromadených nečistôt.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *