Šetrite na kúrení. Nalepte túto vec z kuchyne do medzier v oknách

vypadlo dieta z okna

Na Slovensko natrvalo dorazila jeseň. Čoskoro začnú teploty klesať nielen vonku, ale aj v našich domovoch. Preto sa oplatí postarať sa o utesnenie okien, aby z domu neunikalo teplo. Ako sa to dá urobiť?

Ako utesniť okná na zimu? Netesnými oknami uniká až 25 % tepla, preto sa to oplatí urobiť ešte pred poklesom teplôt. Našťastie si na to nemusíte najímať odborníka. Môžete to urobiť sami. Navrhujeme niekoľko domácich metód na utesnenie okien.

Ako skontrolujete tesnosť svojich okien? Vykonajte „kartový test“

Pred zimou nesmieme zabudnúť postarať sa o utesnenie okien. Pri starých oknách je najčastejším dôvodom úniku tepla opotrebované tesnenie, zatiaľ čo nové okná môžu pri nižších teplotách trpieť zmršťovaním plastu. Ak chcete skontrolovať tesnosť svojich okien, môžete vykonať domáci test.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Počuli ste o tejto káva? Je najzdravšia a nejmenej dráždi žalúdok

Medzi rám a krídlo umiestnite kúsok papiera a krídlo zatvorte. Ak kúsok papiera bez námahy vkĺzne do medzery, je to znamenie, že okná treba utesniť.

Ako utesniť okná domácou metódou? Budete potrebovať… hubku na riad

Okná si môžete utesniť sami pomocou hubky na umývanie riadu. Je to lacný a jednoduchý spôsob, ako zabrániť tepelným stratám. Stačí ju rozrezať na niekoľko kusov a nalepiť ich do medzier. Môžete na to použiť obojstrannú lepiacu pásku, aby huba lepšie priľnula.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Detoxikuje telo a zlepšuje trávenie. Cenný zdroj vitamínov nesprávne končí v koši

Ďalším spôsobom utesnenia okenných rámov je použitie silikónového alebo polymérového tmelu na sklo, ktorý vytlačíte z kaziet. Je odolný voči mínusovým teplotám a slnečnému žiareniu. Oba výrobky tesne vyplnia medzery medzi sklom a rámom a udržia teplo v byte. Stačí, ak výrobky nanesiete na miesto, kde diagnostikujete prúdenie vzduchu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *