• 10 septembra, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Česi už začali doma pestovať palmy. Má to veľkú výhodu

Česi už začali doma pestovať palmy. Má to veľkú výhodu

Ak chcete zo svojho príbytku urobiť dokonalú oázu pokoja, pohody, relaxácie a odpočinku, pestujte palmy. Kvety skrášlia vaše okolie, ale palmy prinášajú svojim majiteľom aj pokoj a bohatstvo. Vďaka svojim veľkým, mäkkým listom dodávajú prirodzenú auru a pozitívne vibrácie každému miestu, kde sú zasadené.

Vo viktoriánskych časoch si ľudia dokonca vystavovali palmy ako symbol svojho spoločenského postavenia.

Palmy robia z domovov oázy pohody. Okrem jednej

V podstate je jedno, ktorý z mnohých druhov si vyberiete. Samozrejme, do domácnosti sú vhodnejšie menšie rastliny.

Existuje len jedna palma, ktorú by ste nemali pestovať vo svojom dome alebo v jeho blízkosti. Údajne spôsobuje únik peňazí a celkovo má negatívny vplyv na vaše financie. Narúša stabilitu a prosperitu a má škodlivý vplyv na zdravie obyvateľov domu. Tieto nežiaduce vibrácie sa pripisujú datľovej palme.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Tento trik, ako olúpať vajíčko vám zmení život. Budete to mať za sekundu

Všetky ostatné druhy udržiavajú v dome pozitívne energie a držia na uzde tie zatuchnuté a stagnujúce. Vďaka svojim listom dobre fungujú aj ako čističky vzduchu.

Potrebujú mangán, draslík a drenáž

Ak chcete vo svojom dome pestovať palmy, potrebujú trvalo vlhkú pôdu, ale nie podmáčanú. Preto by ste im mali zaobstarať kvetináč s naozaj dobrou drenážou. Dobre znášajú aj tieň. Paradoxne sa im nemusí dariť na priamom slnku.

Počas vegetačného obdobia ich dobre hnojte. Potrebujú najmä veľa draslíka a mangánu. To, že majú málo draslíka, sa dá ľahko zistiť, pretože ich veľké listy začnú žltnúť a hnednúť.

Doprajte im oddych a priestor

Nech už palmu umiestnite kdekoľvek v domácnosti, mala by byť na mieste, kde má dostatok priestoru. Tam, kde je veľký pohyb a kde sa niekto alebo niečo neustále otiera o jej listy, začne usychať. Ale bude sa jej páčiť aj niekde, kde sú iné menšie črepníkové rastliny.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Urobte to pred zimou a budúci rok vaše ovocné stromy zdvojnásobia svoju úrodu

Nestrihajte palmu, neorezávajte jej listy

Mali by ste mať na pamäti aj to, že palme sa u vás doma pravdepodobne nebude dariť. Väčšina bežných druhov pestovaných ako izbové rastliny rastie vo voľnej prírode ako plnohodnotné stromy. Žijú preto oveľa dlhšie ako v kvetináči.

Preto ak si zaobstaráte väčší exemplár, môže vám za niekoľko rokov vyrásť až po strop. Nikdy však palmu nestrihajte, pretože všetky rastú z centrálnej špičky, a ak ju odstránite, rastlinu zabijete. V takom prípade hľadajte miesto, kam ju môžete premiestniť.

Takisto pokušenie odrezať ich zvädnuté listy môže byť veľké, ale ani to nerobte. Palmy z nich totiž čerpajú živiny ešte dlho po zvädnutí listov.

Podobné články

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *