Česi už začali doma pestovať palmy. Má to veľkú výhodu

palma

Ak chcete zo svojho príbytku urobiť dokonalú oázu pokoja, pohody, relaxácie a odpočinku, pestujte palmy. Kvety skrášlia vaše okolie, ale palmy prinášajú svojim majiteľom aj pokoj a bohatstvo. Vďaka svojim veľkým, mäkkým listom dodávajú prirodzenú auru a pozitívne vibrácie každému miestu, kde sú zasadené.

Vo viktoriánskych časoch si ľudia dokonca vystavovali palmy ako symbol svojho spoločenského postavenia.

Palmy robia z domovov oázy pohody. Okrem jednej

V podstate je jedno, ktorý z mnohých druhov si vyberiete. Samozrejme, do domácnosti sú vhodnejšie menšie rastliny.

Existuje len jedna palma, ktorú by ste nemali pestovať vo svojom dome alebo v jeho blízkosti. Údajne spôsobuje únik peňazí a celkovo má negatívny vplyv na vaše financie. Narúša stabilitu a prosperitu a má škodlivý vplyv na zdravie obyvateľov domu. Tieto nežiaduce vibrácie sa pripisujú datľovej palme.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Osviežuje v horúčavách a upokojuje telo. Doma ho pijeme po litroch

Všetky ostatné druhy udržiavajú v dome pozitívne energie a držia na uzde tie zatuchnuté a stagnujúce. Vďaka svojim listom dobre fungujú aj ako čističky vzduchu.

Potrebujú mangán, draslík a drenáž

Ak chcete vo svojom dome pestovať palmy, potrebujú trvalo vlhkú pôdu, ale nie podmáčanú. Preto by ste im mali zaobstarať kvetináč s naozaj dobrou drenážou. Dobre znášajú aj tieň. Paradoxne sa im nemusí dariť na priamom slnku.

Počas vegetačného obdobia ich dobre hnojte. Potrebujú najmä veľa draslíka a mangánu. To, že majú málo draslíka, sa dá ľahko zistiť, pretože ich veľké listy začnú žltnúť a hnednúť.

Doprajte im oddych a priestor

Nech už palmu umiestnite kdekoľvek v domácnosti, mala by byť na mieste, kde má dostatok priestoru. Tam, kde je veľký pohyb a kde sa niekto alebo niečo neustále otiera o jej listy, začne usychať. Ale bude sa jej páčiť aj niekde, kde sú iné menšie črepníkové rastliny.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Ak si dávate do kávy túto vec, pijete ju zbytočne. Robí to veľa Slovákov

Nestrihajte palmu, neorezávajte jej listy

Mali by ste mať na pamäti aj to, že palme sa u vás doma pravdepodobne nebude dariť. Väčšina bežných druhov pestovaných ako izbové rastliny rastie vo voľnej prírode ako plnohodnotné stromy. Žijú preto oveľa dlhšie ako v kvetináči.

Preto ak si zaobstaráte väčší exemplár, môže vám za niekoľko rokov vyrásť až po strop. Nikdy však palmu nestrihajte, pretože všetky rastú z centrálnej špičky, a ak ju odstránite, rastlinu zabijete. V takom prípade hľadajte miesto, kam ju môžete premiestniť.

Takisto pokušenie odrezať ich zvädnuté listy môže byť veľké, ale ani to nerobte. Palmy z nich totiž čerpajú živiny ešte dlho po zvädnutí listov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *