• 10 septembra, 2023
  • 2 komentáre
  • 3minúty čítania

Viete na čo slúži táto časť na vozíku? Veľmi málo Slovákov to vie

Viete na čo slúži táto časť na vozíku? Veľmi málo Slovákov to vie

Viete, na čo sa používa slučka na nákupnom vozíku? Väčšina sa nad tým ani nezamýšľa, ale má špeciálne využitie, ktoré sa oplatí využiť. Určite sa presvedčte, akú úlohu plní, a možno ju začnete využívať pri najbližšom nákupe.

Nákupný vozík je americký vynález, ktorý umožňuje robiť väčšie nákupy oveľa pohodlnejšie. Objavil ho Sylvan Goldman, majiteľ siete hypermarketov v Oklahoma City v USA. Ten chcel, aby jeho zákazníci nemuseli nosiť ťažké výrobky po celom obchode. Vynález sa stal hitom a teraz ho môžeme nájsť v každej krajine sveta.

Pútko v nákupnom vozíku má špecifickú funkciu!

Väčšinou pri nakupovaní nevenujeme veľkú pozornosť tomu, aký vozík sa nám dostane do rúk – musí ísť a byť priestranný a ostatné je nepodstatné. Každý z nich je vybavený kovovým pútkom, ktoré sa nachádza hneď vedľa rukoväte. Nevzniklo náhodou, dokonca sa dá povedať, že väčšina mrhá jeho potenciálom. Jej účelom je uľahčiť nakupovanie, ale ako ju používať?

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Česi to už robia dávno. Obaly na vajíčka polievajú vodou, šetrí im to prácu

Už sme vám to vysvetlili! Jeho funkciou je zachytávať sieťky a uvoľniť trochu miesta vo vnútri vozíka. Môžete naň zavesiť chúlostivé produkty, ako sú vajcia, chlieb, zelenina alebo ovocie. Ak ich hodíte voľne do vozíka, môžu sa rozdrviť, o iné ťažšie predmety. Dobrý nápad je aj zavesiť kabelku alebo rukoväť dáždnika, ktoré vám prekážajú pri nákupe.

Postavte sa vedľa kolies

Niekedy môžete nájsť vozíky s prídavnou kovovou poličkou, medzi zadnými kolesami. Mnohí ľudia na ňu položia svoje deti a takto sa pohybujú po obchode. Rozhodne to nie je bezpečné ani v súlade s jeho účelom. Okrem toho by deti nemali byť umiestnené vo vnútri vozíka. Pôvodné použitie tejto police je úplne iné – slúži na prepravu nápojov a ťažkých balení napríklad mlieka.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vezmite mlieko do záhrady a vyriešite problém s vašimi rastlinami

Týmto spôsobom nezaberá miesto vo vozíku a tiež sa vyhnete rozdrveniu iných výrobkov. Ako vidíte, žiadna časť vozíka nie je náhodná, a keďže nám niečo dávajú, musíte to používať. Dôležité je používať ho opatrne, aby ste nepoškodili mechanizmus. Koniec koncov, neskôr ho bude používať niekto po nás.

Podobné články

2 Komentáre

  • Nie, my nevieme načo slúži ten výčlenok na vrchu vozíka ani načo je polička pod korbou vozíka, lebo sme tak tupý a sprostý ako autor tohto článku…

  • Nevieme…lebo sme taký tupý _a_sprostý ako autor článku!

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *