Máte doma pomalý internet a signál Wi-Fi? Stačí urobiť toto s vašim routerom

wifi alobal

Pomalý internet, vypadávajúci signál alebo trhané prehrávanie zvuku či videa. To vám môže liezť na nervy a byť nepríjemné, najmä keď pracujete. Skontrolujte, kde sa nachádza váš router. Možno ste ho umiestnili na miesto, kam signál nedosahuje.

Vaša domáca sieť Wi-Fi

Pri nastavovaní domácej siete Wi-Fi je smerovač Wi-Fi základným vybavením. Len minimum používateľov používa na surfovanie po internete káblové pripojenie, hoci je stabilnejšie. Moderná domácnosť má zvyčajne router Wi-Fi, ku ktorému sú bezkontaktne pripojené ostatné kancelárske zariadenia. Okrem počítačov, notebookov, tabletov a telefónov to môžu byť aj tlačiarne, skenery, televízory a dokonca aj inteligentné kuchynské (alebo iné) spotrebiče.

V interiérovom dizajne však v súčasnosti prevláda minimalizmus. To je dôvod, prečo máme tendenciu mnohé veci schovávať a ukrývať v policiach a zásuvkách. V prípade smerovača Wi-Fi však môže zlé umiestnenie spôsobiť nepríjemný problém.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Trávnik koste len v tomto čase, inak mu veľmi ubližujete a nebude dobre vyzerať

Kam umiestniť router Wi-Fi

Určite sa zhodneme na tom, že bežné smerovače Wi-Fi nie sú dizajnovým počinom a určite ich nechceme umiestniť doprostred obývačky. Zlé umiestnenie routera je však príčinou záplavy peprných slov, ktoré vypúšťame, keď sme pripojení na pracovnej schôdzke, v online kurze alebo len pri sledovaní napínavého filmu. Smerovač by nemal byť umiestnený v rohu. Jeho miesto nie je na chodbe, v skrini ani v zadnej spálni. Smerovač musí byť v blízkosti miesta, kde internet používate najčastejšie. V spoločnom obytnom priestore alebo v blízkosti pracovne.

Konzistentný signál smerovača

Ak skutočne používate internet v celom dome alebo byte, snažte sa ho umiestniť do stredu celkového obytného priestoru. V domoch s hrubými stenami alebo v oblastiach, kde je v blízkosti nerovný terén, budete mať problém so signálom. Smerovač nesmie byť umiestnený na parapete, vo vnútri knižnice alebo v nejakej zásuvke. Počas prevádzky sa zahrieva a potrebuje chladenie. Zadná strana smerovača by mala byť tienená, aby sa usmernil tok signálu zo smerovača. Ak umiestnite smerovač do rohu miestnosti, zadnú časť tiente.

  • Zaujímavým riešením je zavesenie smerovača zo stropu v špeciálnom stojane.
  • Slabý dosah môžete zlepšiť, ak si k routeru zakúpite opakovač alebo extender. Obe zariadenia sú určené na zosilnenie signálu.
Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pri nakladaní uhoriek nezabudnite na jednu vec, aby sa neobjavila pleseň

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *