Dajte gaštany pred vaše okná či dvere a zbavíte sa veľkého problému

pexels jana ohajdova 9945725

So začiatkom jesene sa v parkoch a lesoch začínajú objavovať gaštany. Deti ich používajú na hranie a výtvarné práce v škole a dospelí ich používajú na skrášľovanie. Málokto vie, že gaštany majú ešte jednu veľmi užitočnú funkciu.

Jeseň sa rýchlo blíži, preto si počas septembrovej prechádzky nezabudnite nazbierať gaštany. Nielenže si nimi ozdobíte svoj domov, ale ochránite sa aj pred neželanými hosťami: pavúkmi. Podľa milovníkov týchto zvierat prinášajú šťastie, ale pre mnohých ľudí je ich výskyt v dome najväčšou nočnou morou.

Pavúky v domácnosti. Ako sa ich zbaviť?

Keď sa za oknom zhorší počasie, klesne teplota a začne pršať, pavúky začnú hľadať úkryt. Za svoj úkryt si vyberú naše domovy, kde je teplo a útulne. Najčastejšie spriadajú pavučiny v rohoch a snažia sa tak prežiť zimu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Viečko na fľaši oleja má skrytú funkciu, o ktorej skoro nikto nevie

Nie každý z toho však má radosť a prítomnosť pavúkov v domácnosti vyvoláva u mnohých ľudí paniku a odpor. Insekticídy a sieťky proti komárom nie sú vždy účinné, preto sa oplatí chrániť svoj domov inými spôsobmi. Budete na to potrebovať gaštany, ktoré ste nazbierali v parku.

Rozložte gaštany na parapet. Je to tajná zbraň

Ak patríte k ľuďom, ktorí pri pohľade na pavúka utekajú, toto je trik pre vás. Jednoducho rozmiestnite gaštany na vonkajšom parapete a v dome pri oknách. Ich škrupiny jemne narežte, aby vydávali ešte intenzívnejšiu vôňu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Takto v obchode rozoznáte nekvalitný med. Nenechajte sa oklamať

Pavúky ju neznášajú, takže vôňa gaštanov bude pre ne pôsobiť ako prirodzený repelent. Nebudú sa ani pokúšať vstúpiť do vášho domu. Gaštany môžete použiť aj v boji proti mšiciam. Postriekajte rastliny vychladenou vodou s gaštanovým práškom. Tým ochránite svoje kvety pred škodcami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *