Český náčelník varuje: Vojna s Ruskom je možná! Od začiatku sa zapojíme

putin

Možná vojna medzi Ruskom a Severoatlantickou alianciou, o ktorej hovorí náčelník generálneho štábu Armády ČR Karel Řehka, vytvára napätie a neistotu.

Na parlamentnej konferencii o vnútornej bezpečnosti, ktorá sa konala v pondelok, Řehka vyjadril presvedčenie, že Česko by sa stalo aktívnym účastníkom konfliktu od samého začiatku. Informácie zo stretnutia priniesli české média ČT24 a server iDNES.cz.

„Vojna medzi Ruskom a Severoatlantickou alianciou, čo je pre nás ten najhorší scenár, nie je nemožná. Je možná,“ vyhlásil Řehka.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ľudia zo štátu navštevujú státisíce Slovákov. Toto vám budú kontrolovať

Aby sa predišlo takémuto katastrofickému scenáru, zdôraznil potrebu zintenzívniť prípravy a posilniť odstrašujúce opatrenia. Podľa náčelníka generálneho štábu sa Rusko nachádza na trajektórii konfliktu s Alianciou, a ak by sa vojna vypukla, Česko by sa aktívne zapojilo do bojov.

„Aj keď by sa boje odohrávali mimo územia ČR, musíme ochrániť náš vzdušný priestor a občanov,“ zdôraznil Řehka.

Vzhľadom k tomu, že Česko je tranzitným koridorom, krajina by musela zabezpečiť plynulý prechod armády, skladovacie priestory a zabezpečenie kritickej infraštruktúry. Pavel Žáček, predseda parlamentného výboru pre bezpečnosť a moderátor konferencie, komentoval vystúpenie Řehku slovami: „Nie je čas na lakťovanie a ignorovanie skutočnosti.“

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Čech našiel spôsob, ako predĺžiť životnosť tužkových bateriek

Na konferencii Vnútorná bezpečnosť a odolnosť štátu, ktorá sa konala v pondelok v Poslaneckej snemovni Parlamentu ČR, sa zúčastnili vedúci českých tajných služieb a zástupcovia ministerstva vnútra. Účastníci sa venovali aktuálnym hrozbám, rizikám a systému vnútornej bezpečnosti. Situácia vyžaduje zvýšenú pozornosť a spoluprácu v boji proti potenciálnym hrozbám, aby sa zabezpečila bezpečnosť krajiny a jej obyvateľov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *