• 29 mája, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 5minúty čítania

Ficovi volal Putin a pošle mu 15 miliónov na volebnú kampaň, vtipkuje šéf Smeru

Ficovi volal Putin a pošle mu 15 miliónov na volebnú kampaň, vtipkuje šéf Smeru

Na dnešnej tlačovej konferencii strany Smer-SD vystúpil Robert Fico, bývalý slovenský premiér a líder tejto politickej strany, aby upozornil na pokračujúci chaos v národnej rade po rozpade vládnej koalície. Fico tvrdí, že nedostatok schopnosti strán dohodnúť sa na základných otázkach je zodpovedný za tento stav.

Fico sa zameral aj na zvyšujúce sa ceny potravín a snahu jeho strany otvoriť rokovania o tejto téme. Vyjadril frustráciu nad bláznivými nápadmi, ktoré podľa neho prichádzajú do parlamentu. Napriek tomu Smer-SD plánuje zúčastniť sa nasledujúcej schôdze a sledovať, ako Boris Kollár, predseda národnej rady, prispieva k udržiavaniu chaosu.

Fico sa tiež vyjadril k nedávnym voľbám a výsledkom prieskumov, ktoré naznačujú, že verejnosť odvrátila chrbát prezidentke a celej vládnej koalícii. Podľa Fica tieto výsledky vyvolali paniku a zhrozenie medzi vládnymi politikmi, keďže sa ukázalo, že názor ľudí je iný ako ten ich vlastný. Zároveň varoval pred narastajúcimi agresívnymi útokmi voči opozícii, pričom vyjadril podozrenie, že ohrozenie demokracie prichádza od tých, ktorí o ňom teraz hovoria.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ježka si v záhrade nechajte. Plní vám tam dôležitú úlohu

Fico zdôraznil, že Smer-SD je jedinou relevantnou politickou stranou, ktorá otvorene hovorí o potrebe mieru na Ukrajine. V súvislosti s tým kritizoval prezidentku za odmietnutie potvrdiť víťaza volieb pri zostavovaní vlády. Fico predpokladá, že po voľbách budú existovať rôzne pokusy odstaviť všetkých, ktorí majú odlišný názor od prezidentky, koalície a mimovládnych organizácií, ktoré podporujú vojnu na Ukrajine. Tento scenár je pre Smer-SD motiváciou získať výnimočné volebné výsledky.

Fico sa taktiež vyjadril k nedávnemu pokusu bývalého ministra obrany Jaroslava Naďa, no odmietol túto záležitosť komentovať. Tvrdí, že tí, ktorí ovládajú IT systémy a štatistický úrad, majú väčšiu možnosť manipulovať s voľbami ako opozičná strana. Vyzval občanov, aby sa pripravili na tieto útoky na dennom poriadku.

Na záver svojho vystúpenia Fico v hyperbole reagoval na výrok Jaroslava Naďa, že mu aj napriek absencii mobilného telefónu zavolal ruský prezident Vladimir Putin a ponúkol financie na manipuláciu s voľbami. Táto narážka mala vyjadriť odpoveď Smer-SD na obvinenia voči strane.

“Viete, že nemám mobil, napriek tomu sa mi dovolal ruský prezident, pán Putin. Pýtal sa ma, či v tých voľbách chceme 35 alebo 40 %. Ja som mu na to povedal, že nepotrebujeme, aby nám pomáhal s manipuláciou volieb, lebo my si tie voľby zmanipulujeme sami. Ale že by nám pomohlo trošku peňazí. Tak sa ma pýtal, či 10 alebo 15 miliónov stačí. Hovorím 15 by bolo fajn. Tak že kam ich má poslať? Tak som mu povedal, že mám účet na Belize, ale nemám číslo tohto účtu, či by teda nezavolal pánovi Matovičovi. Tak povedal, že dobre, že mu zavolá, a tým sme náš rozhovor skončili.”

Fico oznámil plánované stretnutie s premiérom Ódorom ohľadom programového vyhlásenia vlády a požiadal aj o stretnutie s eurokomisárkou Jourovou kvôli údajnému porušovaniu ľudských práv. Kritizoval tiež termín konania volieb a oznámil iniciatívu poslaneckého prieskumu, ktorý sa uskutoční o dva týždne a má priniesť informácie o pochybnostiach pri riadení úradov počas úradovania ministra Mičovského a Poľnohospodárskej platobnej agentúry.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Čistenie okien nebolo nikdy také jednoduché. Tento trik odstráni šmuhy za pár sekúnd

Podobné články

Putin: Poslať tanky do Československa v roku 1968 bola chyba

Putin: Poslať tanky do Československa v…

Ruský prezident Vladimir Putin v utorok…
Fico sa v zahraničí dostal na zoznam Putinových užitočných idiotov. Toto si o ňom myslia

Fico sa v zahraničí dostal na…

The Economist, renomovaný britský týždenník, zaradil…
Čaputová odpovedala, či by v prípade výhry Smeru poverila Fica zostavením vlády

Čaputová odpovedala, či by v prípade…

Prezidentka Zuzana Čaputová plánuje oznámiť svoje…
Ukrajinci chcú zabiť Putina, teraz prišla odpoveď priamo z Ruska

Ukrajinci chcú zabiť Putina, teraz prišla…

Ukrajinské vedenie opäť preukázalo svoju „teroristickú“…
Ukrajinci sa snažia zabiť Putina a sú stále bližšie

Ukrajinci sa snažia zabiť Putina a…

Zástupca šéfa ukrajinskej spravodajskej služby prezradil,…
Putin tvrdí, že má po celom svete nových spojencov a dosiahnu „spravodlivejší svet“

Putin tvrdí, že má po celom…

Vladimir Putin vystúpil s prejavom k…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *