Chcete mať pekné päty a behať v sandáloch bez rozpakov? Nerobte tieto chyby

feet 931921 1920

V lete, keď nosíme sandále a žabky, zostávajú naše päty nezakryté, a tak sa stávajú jednou z našich vizitiek. Myslím, že každý chce, aby boli hladké ako detské. Bohužiaľ, nie je to také jednoduché. Navrhujeme, ako opotrebovať svoje podpätky, aby vždy vyzerali dobre.

Dobre upravené nohy sú jednou z vecí, ktorým v lete venujeme osobitnú pozornosť. Nikto sa nechce pýšiť popraskanými alebo zrohovatenými pätami v žabkách. Bohužiaľ, mnohí ľudia sa tak veľmi snažia zabezpečiť si krásny vzhľad, že sa dopúšťajú mnohých chýb a efekt je opačný, ako zamýšľali. Odporúčame, ako si správne natrieť päty.

Prečo sú päty tvrdé a drsné?

Príčin suchosti a zrohovatenia pokožky na pätách môže byť mnoho. Medzi najčastejšie patrí nesprávna starostlivosť (alebo jej nedostatok), ako aj nedostatok niektorých mikro- a makroprvkov v strave. Niekedy sa problémy s pokožkou nôh vyskytujú v dôsledku nosenia zle padnúcej obuvi. Päty môžu byť suché a tvrdé aj v dôsledku menopauzy, obezity a niektorých ochorení, ako je atopická dermatitída, reumatizmus, cukrovka a ochorenia obličiek.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nasaďte na nôž štipce a vytvorte si domácu brúsku na ultra-ostré nože

Aké sú najčastejšie chyby starostlivosti o päty?

Pri starostlivosti o chodidlá sa mnohí ľudia dopúšťajú viacerých chýb. Používame nesprávne nástroje a predovšetkým to robíme príliš často – každých pár dní alebo dokonca každý deň. Medzitým podologička Sylwia Purzyńska v rozhovore pre službu WP Kobieta hovorí jasne:

(…) nemalo by sa to robiť každý deň, aby sa nestimulovala pokožka, čo môže prispieť k problémom s popraskanými pätami alebo k tvorbe väčších mozolov. Najlepšie je „natierať“ si päty podľa potreby, ale nie častejšie ako raz za dva týždne.

Ako si správne trieť päty?

Aby ste mali krásne päty a nerobili si zbytočné problémy (napríklad praskanie, zvýšenú drsnosť alebo bolestivé rany) s odieraním, je potrebné dodržiavať niekoľko pravidiel.

Päty si trite nasucho.

Používajte papierové strúhadlo na nohy. Pemza a kovové škrabky pokožku trhajú a robia ju drsnejšou. Na druhej strane, pri používaní žiletiek hrozí riziko, že pokožku prerežete príliš hlboko, čo môže viesť k vzniku trhlín a prasklín.
Päty si brúste podľa potreby, ale nerobte to častejšie ako raz za 2 týždne. Vyhnete sa tak zbytočnej stimulácii pokožky a tvorbe mozoľov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Kupovanú zeleninu nestačí umyť vodou. Dajte ju do špeciálneho domáceho roztoku

Prestaňte používať exfoliačné ponožky. Hlbokým a nekontrolovateľným exfoliačným pôsobením (aj na miestach, ktoré to nepotrebujú) problém len zhoršujú. Je to obzvlášť nebezpečné pre diabetikov, pretože to môže spôsobiť rany, ktoré sa ťažko hoja.

Ako inak by ste sa mali starať o svoje päty?

Už viete, ako si odierať päty a čomu sa vyhnúť. Teraz je čas povedať vám, ako sa ešte môžete starať o svoje chodidlá. Samotné odstraňovanie mozoľov nestačí na to, aby vaše päty vyzerali krásne. Krém na nohy je nevyhnutnosťou. Nenechávajte to však na náhodu a jeho kúpu si dvakrát premyslite. Hydratujte svoje chodidlá výrobkami s obsahom 5 až 15 percent močoviny. Vyhnite sa krémom, ktoré obsahujú kyseliny a vysoké koncentrácie močoviny (30 percent).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *