Nalejte do kanvice a nechajte zovrieť. Vodný kameň zmizne bez octu a citróna

electric kettle 6966011 1920

Vodný kameň v kanvici sa zvyčajne usadzuje v dôsledku tvrdej vody na stenách a vykurovacom telese kanvice. Preto si pozrite, ako odstrániť vodný kameň z kanvice bez octu a zápachu.

Táto metóda bude fungovať bez ohľadu na to, z akého materiálu je kanvica vyrobená, a používa dostupný a lacný výrobok. Vôbec nie ocot, ktorého zápach je často dráždivý a vznáša sa po celom dome. Navrhujeme, ako kanvicu odvápniť rovnako účinne a rýchlo.

Ako odstrániť vodný kameň z kanvice bez octu?

Trik spočíva v použití coca-coly, ktorá nie je určená len na pitie. Jednoducho nalejte pohár nápoja do kanvice a zalejte ho trochou vody, potom všetko prevarte. Účinok koly je silne čistiaci a odvápňujúci, takže efekt bude viditeľný okamžite. Keď zmes zovrie, vylejte ju a kanvicu niekoľkokrát opláchnite pod tečúcou vodou. Ak je v kanvici veľa vodného kameňa, postup opakujte, kým nebude vnútro kanvice úplne čisté. Dobrou alternatívou koly je kyselina citrónová alebo nápoj na báze citróna.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vyrobte si domácu aviváž za pár drobných. Stačí vám k tomu toto

Ďalšie spôsoby, ako sa zbaviť vodného kameňa

Aspirín je nielen účinný prostriedok, ale aj skvelý odvápňovač a bielidlo, ktoré sa osvedčí pri mnohých úlohách. Jednoducho vložte 2 tablety lieku do kanvice s vodou a zmes zvarte, potom ju nechajte variť približne 2 hodiny. Počas tejto doby rozpustený aspirín vylúči všetky usadeniny. Často sa stáva, že je potrebné kúru opakovať, ale napriek tomu je mimoriadne účinná.

Plátky citróna sú úplne prírodným prostriedkom na odstraňovanie vodného kameňa. Ukážka Jednoducho nakrájajte ovocie spolu so šupkou a vložte ho do kanvice naplnenej do polovice vodou. Potom vodu s citrónmi uvarte ako zvyčajne a nakoniec kanvicu vylejte a prepláchnite vodou.
Zemiakové šupky sú neobvyklým riešením, ale veľmi účinným. Vhoďte ich do kanvice a zmes uvarte. Teraz už len počkajte asi tri hodiny, aby sa dostavil požadovaný účinok, a kanvicu vypláchnite.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Takéto vankúše dokážete snehobielo oprať. Nepoužite však prach na pranie

Aké sú výhody pravidelného odstraňovania vodného kameňa?

Pravidelné čistenie kanvice zlepšuje

  • jej účinnosť a skracuje čas potrebný na uvarenie vody;
  • vizuálny vzhľad spotrebiča, vďaka čomu sa ľahšie používa;
  • chuť pripravovaného nápoja, napr. kávy alebo čaju;
  • a predlžuje životnosť kanvice bez nutnosti jej výmeny za novú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *