Chcete zrýchliť metabolizmus a rýchlejšie schudnúť? Natrite si to na chleba namiesto masla

chlieb avokado pomazanka

Je maslo vašou nepostrádateľnou prísadou do pečiva? Existujú lepšie možnosti, najmä ak sa práve snažíte schudnúť. Viete, o ktoré výrobky ide?

Určite so mnou budete súhlasiť, že za posledných niekoľko rokov sa naše stravovacie návyky veľmi zmenili. Dokonca si dovolím tvrdiť, že sme sa v kuchyni otvorili zdravším a ľahším možnostiam.

V našich domácnostiach sa tak objavili výrobky, ktoré boli pre nás ešte pred niekoľkými desaťročiami takmer exotické. Aj keď je to šokujúce, dnes už existujú dokonca náhrady masla, ktoré sme si vždy mazali na sendviče. Viete, o ktoré výrobky ide? A čo je ešte dôležitejšie, používate ich sami denne?

Prečo sa vzdať masla?

Skôr než sa pustíme do rozoberania alternatív k maslu, stojí za to odpovedať si na otázku: Prečo sa do neho vôbec púšťať? Nuž, maslo nepatrí medzi nízkokalorické výrobky.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci ak idete na dovolenku pozor! Takto si zlodeji označujú domy

Preto ak sa chcete stravovať zdravo a zároveň chcete naštartovať metabolizmus a zhodiť kilá, oplatí sa v tejto fáze uvažovať o zmenách. A dovoľte mi, aby som vás hneď na začiatku upokojil. Bude to chutné a zaujímavé, takže sa nemáte čoho báť!

Arašidové maslo namiesto masla

Toto riešenie sa bude páčiť najmä ľuďom, ktorí si radi spestria raňajky alebo večeru. Verte mi, chlieb s lahodným arašidovým maslom je skutočným nebom v ústach. Nezabudnite však kúpiť nesladený a nesolený výrobok s kvalitným zložením.

Arašidové maslo výrazne urýchľuje spaľovanie tukov. Okrem toho je veľmi sýte, čo ukončí problém s maškrtením počas jedla.

Zároveň stojí za zmienku, že arašidové maslo vám dodá energiu na fungovanie aj na niekoľko hodín. Výrobok obsahuje aj vitamíny (B a E) a minerály (železo, vápnik a fosfor), ktoré sú pre náš organizmus veľmi dôležité.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pite tieto čaje a vaše chudnutie sa urýchli a brucho sa zmenší

Domáca avokádová pasta

Viem, že mnohí ľudia si nevedia predstaviť konzumáciu chutných sendvičov bez tzv. Okrem údenín, mliečnych výrobkov a zeleniny musí byť na ich sendviči aj nátierka.

A v tejto úlohe je krémové a zdravé avokádo dokonalé. Vyčarovať geniálnu sendvičovú nátierku trvá doslova len pár minút. Nielenže ju pripravíte v priebehu okamihu, ale navyše aj skvele chutí.

Tým však dobré správy ešte nekončia. Avokádo je cenným zdrojom živín. Nájdete v ňom okrem iného draslík, meď, fosfor, vápnik a železo. Opisované ovocie je bohaté aj na vitamíny skupiny B, A, C, E, K a H. Napokon treba spomenúť aj prítomnosť vlákniny, ktorá má veľký vplyv na činnosť nášho tráviaceho systému.

A to je všetko, o čo som sa dnes chcel podeliť. Určite mi dajte vedieť, s čím podávate sendviče u vás doma!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *