Chladničku vyložte papierom na pečenie. Neobvyklý trik vyrieši veľký problém

chladnicka

Čistenie chladničky je povinnosť, ktorú väčšina z nás necháva až na úplný koniec. Vytrvalé drhnutie políc a zásuviek môže trvať naozaj dlho. Čistenie spotrebiča sa však dá zvládnuť aj bez toho. Stačí, ak ju predtým vysteliete papierom na pečenie.

Papier na pečenie, ako už názov napovedá, sa zvyčajne používa na všetky druhy pečiva. Ako sa však ukazuje, má oveľa viac užitočných funkcií. Výborne sa hodí aj do chladničky. Prečo ním vyložiť spotrebič? Vyskúšajte tento trik sami a budete prekvapení.

Vyložte chladničku papierom na pečenie. Zabudnite na dlhé drhnutie políc

Namiesto do rúry by mal pergamenový papier putovať do chladničky. Prečo? Nuž, vyloženie spotrebiča ním vám výrazne uľahčí jeho čistenie. Zvyšky jedla, ktoré sa tak ťažko čistia z políc a zásuviek, sa už nebudú lepiť priamo na ne. Namiesto toho zostanú na papieri. Pri čistení spotrebičov jednoducho vytiahnite znečistený list a nahraďte ho novým. Ušetríte tak kopec času a vaša chladnička zostane uprataná oveľa dlhšie.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Nastriekajte na okná a muchy neprídu. Má to každý doma a nevie o tom

Papier na pečenie v chladničke. Jednoduchý trik vyrieši nepríjemný problém

Okrem toho má papier na pečenie ešte jednu dôležitú funkciu. V mnohých chladničkách sa vyskytuje problém s vlhkosťou. Práve kvôli nej môžu spotrebiče fungovať oveľa horšie a zvnútra sa začne šíriť nepríjemný zápach.

Pri riešení tohto problému nefunguje nič lepšie ako pergamenový papier. Položte ho na police a v okamihu pohltí prebytočnú vlhkosť, čím odstráni nepríjemný zápach. Ak vaša chladnička často trpí týmto problémom, nezabudnite papier pravidelne meniť. Ak ho necháte vo vnútri spotrebiča príliš dlho, nebude už tak dobre maskovať nepríjemné arómy.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Metabolizmus sa po 40-tke spomalí. Jedzte toto a naštartujete ho

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *